11. května 2009 15:34 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Travel Service expanduje do Polska

Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. |

PRAHA Letecká společnost Travel Service vstoupila na polský trh a bude létat pro největší polské cestovní kanceláře, například Itaka, Neckermann Polska, TUI, Eco Holidays. Informovala o tom mluvčí aerolinek Vlaďka Dufková s tím, že Travel Service vyhrál hned několik výběrových řízení na zajišťování letecké dopravy z Polska do desítky evropských destinací.

"Klienti polských cestovních kanceláří budou létat na svou dovolenu moderními letadly nové generace z Polska (Varšava, Katovice, Krakov, Poznaň aj.) do destinací ve Španělsku, Řecku, Egyptě, Tunisku, Portugalsku, Itálii nebo Bulharsku," uvedla Dufková.

Letní sezónu budou pro polský trh zajišťovat dvě letadla nové generace Boeing 737-800. Během zimní sezony bude Travel Service provozovat pro polské CK dálkové lety. Ty budou směřovat z Polska na Srí Lanku, do Indie, do Brazílie nebo do Keni, doplnila mluvčí.

Flotila Travel Service čítá 19 letadel, z nichž většinu tvoří stroje Boeing 737-800. Kromě rozvoje charterových letů a pravidelných linek provozovaných pod značkou Smart Wings roste aerolinkám i poptávka po privátních letech kategorie aerotaxi.

Za dva týdny by měl flotilu doplnit stroj Cessna model 680 Citation Sovereign. Bude to druhý stroj tohoto typu, který bude určen pro provozování privátních letů.

Travel Service působí na trhu dvanáctým rokem. Kromě charterových letů provozuje od roku 2004 také nízkonákladové pravidelné linky pod značkou Smart Wings a od roku 2007 privátní lety. V roce 2008 letadla Travel Service přistávala na 258 letištích čtyř kontinentů a letadla aerolinek přepravila 2,3 milionu cestujících.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!