25. května 2012 11:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Travel Service předhání ČSA. Převezme letadla zkrachovalého Malévu

Travel Service se stal jedničkou v letecké přepravě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Travel Service se stal jedničkou v letecké přepravě. | foto: www.airways.cz

PRAHA Soukromý dopravce Travel Service rozšíří flotilu svých letadel o tři stroje od nedávno zkrachovalých evropských dopravců. Ve všech případech jde o letadla Boeing 737-700. Co do počtu letadel i sedačkové kapacity se tak stává v Česku jedničkou a předhání dosud největší leteckou společnost ČSA, píše Mladá fronta Dnes.

První z nich, které původně provozovala britská společnost Astraeus, už začalo létat v barvách Travel Service. Další dva boeingy získá dopravce do konce května. Půjde o stroje, s nimiž létaly maďarské aerolinie Malév.

ČTĚTE TAKÉ:

Firma navíc letos získala tři úplně nové Boeingy 737-800, všechny tři už zařadila do provozu, napsal deník.

Travel Service, který vlastní Unimex Group Jiřího Šimáně a Jaromíra Šmejkala společně se šéfem aerolinek Romanem Vikem a Icelandair Group, na letní sezonu počítá celkem s 29 letadly. Bude tak největším tuzemským leteckým přepravcem podle počtu letadel i nabízené sedačkové kapacity.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

České aerolinie by byly větší jen v případě, že by se započítaly do flotily i stroje patřící pod její dceřinou společnost Holidays Czech Airlines, která se zaměřuje na charterové lety.

Lidovky.cz, ČTK