Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 4 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Turista natočil pražského taxikáře při podvádění, známý turbo taxametr je opět v akci

Taxikář okrádá zákazníka pomocí tzv. turbometru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taxikář okrádá zákazníka pomocí tzv. turbometru | foto: YoutubeReprofoto

PRAHA Reputace českých taxikářů utrpěla další ránu. Na serveru Youtube se objevilo video usvědčující taxikáře z okrádání zákazníka. Taxikář ke zrychlení počítadla taxametru používá tlačítko ukryté pod řadicí pákou.

Ve videu, které nahrál zahraniční turista před několika dny v Praze, je zachycen řidič používající tzv. turbo. Taxikář využívá schovaného tlačítka u řadící páky, kterým nenápadně zrychluje počítadlo taxametru. Během pár minut jízdy tak okrade zákazníka o desítky korun.

"Všichni mi doporučovali AAA, tak jsem s nimi začal jezdit. Všiml jsem si ale, že cesta na hotel s ostatními společnostmi byla téměř vždy levnější," uvádí autor ve videu. "Začal jsem řidiče pozorněji sledovat a všiml jsem si, že taxametr za jízdy chvílemi běží rychleji. Když jsem se jednoho z nich zeptal, zda je to normální, vyhodil mě z auta a nechtěl ani moje peníze," dodává turista, který si poté začal řidiče natáčet.

Na zveřejněném videu je umístěno logo AAA Taxi, na jednom ze záběrů je jasně vidět, že jde o žlutý vůz se znakem této společnosti. Zřetelně lze rozpoznat i registrační značku auta.

"AAA je dispečink, zprostředkovatelská firma, já pracuju s taxikáři, které mám zkontrolované přes magistrát," sdělil serveru Lidovky.cz jednatel AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička. "Magistrát nechává v ulicích řidiče, kteří turbo používají. Tím ale poškozují i moji firmu," dodal.

Kvasnička také uvedl, že se věcí zabývají jeho právníci. Vzhledem k faktu, že řidič nebyl zaměstnancem firmy, považuje spojování jména své společnosti s tímto incidentem za nepřípustné.

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!