Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 3 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Turista natočil pražského taxikáře při podvádění, známý turbo taxametr je opět v akci

Taxikář okrádá zákazníka pomocí tzv. turbometru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taxikář okrádá zákazníka pomocí tzv. turbometru | foto: YoutubeReprofoto

PRAHA Reputace českých taxikářů utrpěla další ránu. Na serveru Youtube se objevilo video usvědčující taxikáře z okrádání zákazníka. Taxikář ke zrychlení počítadla taxametru používá tlačítko ukryté pod řadicí pákou.

Ve videu, které nahrál zahraniční turista před několika dny v Praze, je zachycen řidič používající tzv. turbo. Taxikář využívá schovaného tlačítka u řadící páky, kterým nenápadně zrychluje počítadlo taxametru. Během pár minut jízdy tak okrade zákazníka o desítky korun.

"Všichni mi doporučovali AAA, tak jsem s nimi začal jezdit. Všiml jsem si ale, že cesta na hotel s ostatními společnostmi byla téměř vždy levnější," uvádí autor ve videu. "Začal jsem řidiče pozorněji sledovat a všiml jsem si, že taxametr za jízdy chvílemi běží rychleji. Když jsem se jednoho z nich zeptal, zda je to normální, vyhodil mě z auta a nechtěl ani moje peníze," dodává turista, který si poté začal řidiče natáčet.

Na zveřejněném videu je umístěno logo AAA Taxi, na jednom ze záběrů je jasně vidět, že jde o žlutý vůz se znakem této společnosti. Zřetelně lze rozpoznat i registrační značku auta.

"AAA je dispečink, zprostředkovatelská firma, já pracuju s taxikáři, které mám zkontrolované přes magistrát," sdělil serveru Lidovky.cz jednatel AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička. "Magistrát nechává v ulicích řidiče, kteří turbo používají. Tím ale poškozují i moji firmu," dodal.

Kvasnička také uvedl, že se věcí zabývají jeho právníci. Vzhledem k faktu, že řidič nebyl zaměstnancem firmy, považuje spojování jména své společnosti s tímto incidentem za nepřípustné.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

VIDEORECENZE: Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby
VIDEORECENZE: Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby

Elektronická kuchyňka Smoby Tech Edition je splněným snem každé malé hospodyňky a malého šéfkuchaře. Děti se s ní zabaví... a dospělí vlastně také.