25. června 2009 16:03 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

U českých silnic se objeví video billboardy

První video billboard v Česku je v pražských Holešovičkách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První video billboard v Česku je v pražských Holešovičkách. | foto: Media Chanel

PRAHA U tuzemských silnic se objeví digiboardy, velkoplošné digitální obrazovky, které umožňují přehrávat reklamní videospoty s vysokým rozlišením. První z nich dnes v pražské ulici V Holešovičkách představil ředitel společnosti Media Channel Jan Buřič. Cena za vysílání spotu na digiboardu se má pohybovat mezi 150.000 až 700.000 korun.

Další dva až tři digitální panely chce firma letos umístit u silnic v Praze, rozšiřování této sítě by pak mělo pokračovat i příští rok. "Do konce roku 2010 chceme mít síť o deseti kusech ve velkých městech, jako jsou Brno, Ostrava či Plzeň.

V těchto městech je totiž silná cílová skupina, která je potřeba kvůli dražším nákladům na reklamu, než je tomu u klasických bigboardů a billboardů," řekl Buřič.

Cena za vysílání spotu na digiboardu se má podle Buřiče pohybovat mezi 150.000 až 700.000 korun, samotná reklamní plocha stojí okolo šesti milionů korun. Tento typ reklamy využijí vzhledem k nákladnosti především velké společnosti, které i v době ekonomické krize do své propagace investují nemalé částky, odhadl Buřič. "Zájem o tento formát určitě je," dodal.

Podle prezidenta Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace Pavla Brabce není tento typ venkovní reklamy z technologického hlediska žádnou novinkou. "Už nyní je například po Praze k vidění spousta takových panelů, ale zpravidla se jedná o reklamní plochy umístěné na domech či v obchodních centrech," řekl Brabec.

Dodal, že tento velký formát není kvůli své nákladnosti příliš rozšířený. "Právě kvůli ceně je třeba zvolit pro digiboard velmi vhodné místo," podotkl. Jedinou novinkou na dnes představené reklamní ploše je podle Brabce kombinace velkého formátu, digitální technologie a umístění u silnice.

ČTK