Diskuse k článku: U každého zúžení na D1 budou radary. Řidiči ohrožují dělníky na stavbě

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 5.8.2015 15:07
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Novák 5.8.2015 15:07

pokud někdo ohrožuje dělníky na stavbě, tak je to ten, kdo zanedbal ohrazení jízdního pruhu.

J. Klepal 29.7.2015 17:11

Přeloženo z politického sh*tspeaku: Ťok našel místo kde je potenciál vybrat pokuty. Takže si spřátelená firma nainstaluje "informativní radar", který nasbírá data a zjistí, že ekonomicky nejvýhodnější poloha je u první značky omezující rychlost na 80 km/h. Úsekový radar se nevyplatí, protože v průměru na celém x kliometrovém zúžení pojede vyšší rychlistí zanedbatelné množství řidičů. Výsledek bude, že si provozovatel radaru namastí kapsu na řidičích jedoucích kolem 90 km/h na začátku zúžení (složenkou se dá vybrat pokuta za překročení rychlosti do 49 km/h mimo obec, proto tvrdí, že se tam běžně jezdí 130 km/h). Mimochodem už se nějakému dělníkovi něco stalo? Pokud ne, tak alespoň kolik ohrožení bylo způsobeno opravdu díky rychlosti a nikoliv nepozornosti řidičů (telefonoval, jedl svačinu atp.)?

L. Nábělek 29.7.2015 14:00

Nevěřím, že by se řešilo, když někdo pojede 85km/h. Ten, kdo to prohulí 130 si zaslouží tučnou pokutu.

J. Kohout 29.7.2015 13:08

Radary by se mohly zaměřit i na rychlost stavbařů (opravářů) na místech zúžení, aby náhodou nepřekročili rychlost výstavby ( opravy). Určitě by se hodily i fotopasti, protože výskyt stavbařů (opravářů) je dost mizerný.

J. Prečuch 29.7.2015 12:31

Zajímavé. Na přejezdu ve Studénce se jezdí na červenou se zvukoým znamením bez pokut , a pokud se někdo v opuštěném místě bez provozu dovolí jet víc než oněch osmdesát budu zvědav... Věřím tomu že nikdo nechce dělníky ohrožovat, pokud ano je to méně inteligentní jedinec. Ale zároveň ve směrově oddělené části dálnice bez provozu nevidím tu sílu přestupku v jízdě 10-15 km nad limit. Budu zvědav jak to bude v praxi , zda postup PČR  zachytí ty "mizery" nebo spíše chudáky co náhodou pojedou o pár km rychleji.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Pražský okruh. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Pražský okruh. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Pražský okruh. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...