29. července 2015 10:40 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

U každého zúžení na D1 budou radary. Řidiči ohrožují dělníky na stavbě

Opraváři záplatují dálnici D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opraváři záplatují dálnici D1. | foto: Petr LemberkLidové noviny

PRAHA Ministerstvo dopravy chce od března příštího roku zavést úsekové měření na dálnici D1. Chce tak zabránit častému překračování rychlosti v opravovaných úsecích. V ohrožení totiž nejsou jen samotní řidiči, ale i zaměstnanci stavebních firem při práci na opravách dálnice.

„V opravovaných úsecích je rychlost omezena na osmdesátku, ale jezdí se tam běžně 130 kilometrů v hodině,” řekl ministr Dan Ťok MF DNES. Ohrožení pracovníků stavební firmy Eurovia při práci kvůli nedodržením povolené rychlosti či nepozorností na D1 potvrdila i Iveta Štočková, mluvčí stavební firmy.

V současné chvíli ministersvo řeší, jakým způsobem se budou vybírat pokuty. Ve hře jsou složenky či pozvání k vyřešení postupku. Práce, stejně jako příjem z pokut, tak nejspíše přibude úředníkům na radnicích podél dálnice.

Do konce prázdnin plánuje ministerstvo akci s pracovním názvem Poslední varování. Poté by mělo přijít jednání s obcemi, na jejichž území bude radar nejvíc potřeba.

„Budeme umisťovat náhodně informativní radary, které budou sbírat data. Následovat bude jednak vyhodnocení nasbíraných údajů a zároveň s tím namátkové dopravně bezpečnostní akce policie v zúženích,” dodal Ťok.

Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.