29. července 2017 12:36 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ukrajinští piloti dokázali přistát v Istanbulu prakticky naslepo

Prakticky naslepo museli přistávat v Istanbulu ukrajinští piloti poté, co blesk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prakticky naslepo museli přistávat v Istanbulu ukrajinští piloti poté, co blesk... | foto: youtube.com

ISTANBUL Prakticky naslepo museli přistávat v Istanbulu ukrajinští piloti poté, co blesk poškodil nos stroje se všemi senzory i čelní sklo pilotní kabiny, které se stalo kvůli množství prasklin neprůhledným. Informoval o tom v sobotu zpravodajský server Newsru.com.

„Zázračné přistání“ se odehrálo ve čtvrtek večer. Na záběrech je vidět, jak piloti přistávají s nakloněným letounem, zatímco přihlížející tipují, že „nepřistane, nepřistane“.

Letoun přiletěl z Charkova a z Istanbulu měl pokračovat na severokyperské letiště Ercan. Krátce po vzletu se ale dostal do bouře. Po zásahu a poškození bleskem se posádka kapitána Oleksandra Akapova rozhodla vrátit se na istanbulské letiště. Stroj přistával nakloněný, aby pilot mohl sledovat dráhu alespoň bočním okénkem.

„Bylo to těžké, ale hlavně, že lidé jsou celí a zdraví,“ prohlásil Akapov. Na palubě bylo podle ukrajinské televize TSN 121 cestujících a šest členů posádky.

ČTK
P. Skokan Slušnej adrenalin. 8:22 30.7.2017
K. Jež 888 Borec. 15:45 29.7.2017

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz