15. září 2009 9:57 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Úřad se zastal nejlevnější firmy, kterou vyřadili z tendru na metro D

Metro | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metro | foto: Lidové noviny

PRAHA Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se zabývá stížnosti společnosti Mott MacDonald, kterou Pražský dopravní podnik (DPP) v srpnu vyřadil z výběrového řízení na vyprojektování nové trasy metra D. Úřad zároveň vydal předběžné opatření, na jehož základě nesmí DPP podepsat smlouvu na na projektové práce s jinou firmou a příprava trasy se tak zpozdí.

Informuje o tom Mladá fronta Dnes. DPP rozhodnutí antimonopolního úřadu obdržel už minulý měsíc a podle mluvčího ÚOHS Filipa Vrány by rozhodnutí o stížnosti mělo padnout v průběhu října. DPP se prý velkých komplikací zatím neobává.

"Pochopitelně to znamená zdržení projektu, jak velké ovšem bude, to záleží na rozhodnutí úřadu. Předběžné opatření je ale celkem standardní věc," řekl mluvčí DPP Ondřej Pečený. ÚOHS však v krajním případě může podniku udělit pokutu a nařídit vypsání nového tendru.

V tendru jsou společnosti Metroprojekt a Sudop, které nabídly DPP vyprojektování trasy D za 490, respektive 470 milionů korun. Vyřazená společnost Mott MacDonald chtěla za projekt 390 milionů Kč. Poté, co nebyla mimo jiné schopna tak lacinou nabídku vysvětlit, ji podnik vyřadil. Podle dopravce však vypadla kvůli porušení podmínek soutěže.

Projekt trasy D, která by měla spojit městskou část Písnice, Krč či Nové Dvory s centrem Prahy a ulehčit tak stávající trase metra C, by měl být po podpisu smlouvy hotov zhruba za rok. Stavět by se podle radnice mělo začít nejpozději v roce 2011. Pokud by úřad nařídil tendr opakovat, termín se stihne jen stěží.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!