3. listopadu 2016 18:06 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

V noci na pátek by se mohl plně obnovit provoz v tunelu Lochkov

Portál tunelu Lochkov na jižní části pražského okruhu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Portál tunelu Lochkov na jižní části pražského okruhu. | foto: ŘSD

V noci na pátek by se mohl po téměř dvou týdnech plně obnovit provoz v Lochkovském tunelu na dálničním okruhu kolem Prahy. ČTK to sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Tunel minulý týden v pondělí poškodil požár kamionu a směr od brněnské k plzeňské dálnici musel být uzavřen, druhým tubusem od té doby auta projíždějí obousměrně. Dálnice tak byla v každém směru svedena ze dvou pruhů do jednoho a před tunelem se tvoří kolony.

Podle Studeckého se v noci na pátek v tunelu uskuteční poslední dokončovací práce. „V návaznosti na ně je nutné provést komplexní zkoušky, které proběhnou za krátkého uzavření obou tunelových trub za asistence policie,“ dodal. Úplně uzavřít by se tunel měl v pátek kolem 3:00 na asi 20 minut. „Pokud zkoušky vyjdou, tak ve 4:00 by měl být provoz kompletní,“ řekl Studecký.

V případě nepříznivého výsledku prověrky ale bude třeba tunelový systém upravit, následovala by nová zkouška spojená s úplnou uzavírkou. Úplné otevření tunelu by se tak mohlo odsunout až na některý z víkendových dnů.

Požár kamionu s nákladem plastových provazů a lan zcela uzavřel tunel Lochkov minulý týden v pondělí na více než čtyři hodiny. Příčinou ohně byla závada motoru, škoda na autě i tunelu se tehdy odhadovala na tři miliony korun. Novější odhad škody dnes Studecký neměl k dispozici.

Lochkovský tunel byl po požáru nákladního auta uzavřen v jednom směru i před dvěma lety. V polovině ledna 2014 v tunelu hořel polský kamion, na tunelu vznikla škoda zhruba šest milionů korun. Oprava tehdy ŘSD trvala necelé tři týdny.

dvd snm