21. ledna 2019 8:57, aktualizováno  10:38 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Problém s napájením komplikuje provoz tramvají v Praze. Na chvíli se zcela zastavily

Tramvaj - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvaj - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Problémy s napájením trolejí v pondělí dopoledne komplikují tramvajovou dopravu v centru Prahy. Po výpadku mezi Jiráskovým náměstím a Albertovem jezdí některé linky nepravidelně. Vyplývá to z informací na Twitteru Pražské integrované dopravy (PID) a webu dopravního podniku. Organizátor dopravy PID stabilizaci provozu očekává před polednem.

Tramvaje se kvůli výpadku napájení zastavily zhruba na deset minut před 8:30 v oblasti Jiráskova a Palackého náměstí, Výtoně a Albertova. Vzápětí provoz asi na čtvrt hodiny omezila dopravní nehoda mezi Palackého a Karlovým náměstím. Kolem 10:00 informoval PID, že problémy v tramvajové síti přetrvávají.

„Zpoždění jsou nadále zejména v oblasti Palackého náměstí. Napájení v centru stále není zcela v pořádku, tramvaje se musí rozjíždět opatrněji a musí zde ztlumit topení. Na nápravě se již pracuje,“ píše PID na twitteru. Nepravidelně podle organizátora dopravy jezdí zejména linky 2, 3, 4, 5, 10, 14 a 16. Linka 13 byla prodloužena do zastávky Ústřední dílny DP.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz