12. listopadu 2009 9:20, aktualizováno  11:18 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

V Praze vykolejil rychlík do Žiliny, čtyři vagony jsou mimo trať

Vlak (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Na pražském nádraží ve Vršovicích dnes ráno vykolejil rychlík Odra jedoucí do Žiliny. Mluvčí Českých drah Radek Joklík řekl, že nikdo z cestujících nebyl zraněn. Pravděpodobnou příčinou vykolejení podle něj byla technická závada na výhybce. Podle náměstka generálního inspektora Drážní inspekce Jana Kučery už se dopravu na místě nehody podařilo obnovit, škoda se odhaduje asi na půl milionu korun.

Podle tiskové mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové byla přičinou nehody technická závada na výhybce. Pro server Lidovky.cz mluvčí uvedla, že aktuálně byl provoz ve Vršovicích obnoven na jedné traťové koleji a rychlíky jsou odkláněny přes Libeň.

Nehoda způsobí zpožnění regionálních a příměstských vlaků, které ovšem budou pouze v řádu minut.

Kučera uvedl, že při nehodě vykolejilo sedm vozů expresu, ale než vlak zastavil, tři vagony se dostaly zase zpět na koleje a mimo zůstaly jen čtyři vozy. "Škoda na kolejích je velmi zhruba odhadnuta na 50 000 korun, na vagonech asi na 400 000 tisíc korun," sdělil Kučera.

"Nedošlo tam v podstatě k ničemu vážnému, v podstatě to jen vyskočilo z koleje," řekl mluvčí Joklík. Cestující z vykolejeného vlaku byli podle něj přepraveni pantografem na pražské hlavní nádraží, odkud část z nich pokračovala expresem směrem na Luhačovice a část Pendolinem na Ostravu.

Doprava na vršovickém nádraží byla po nehodě omezena jen částečně. Regionálních vlaků se nedotkla vůbec, dálkové vlaky jely přes nádraží v Libni.

Na Berounsku se srazily vlaky

Ranní vykolejení vlaku v Praze není jedinou železniční nehodou dneška. Mezi stanicemi Hořovice a Cerhovice na Berounsku se totiž dnes dopoledne srazil lokomotivní vlak s manipulační soupravou. Nehoda se obešla bez zranění. Sdělil to náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Nehoda se stala krátce po 9:00 na trati Praha - Plzeň, provoz u místa srážky je veden po jedné koleji, řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Lidovky.cz, ČTK