Diskuse k článku: V pražské MHD by se do dvou let mohlo platit kartou bezkontaktně, tvrdí Krnáčová

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 3.8.2016 12:47
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Skřivan 1.8.2016 22:05

Bezkontaktně se platí: SMS a SEJF. Kupón se kupuje v eshopu, a nahrává v bezkontaktním validátoru. Za co by chtěla utrácet ? Ať neotravuje a postará se, aby to, za co utratili neskutečné prachy laskavě a konečně fungovalo.

J. Novák 2.8.2016 7:07

Kupón klidně ze svého seznamu vynechte. SMS jízdenky jsou drahé, protože za SMS se platí dle tarifu operátora, což samozřejmě prodražuje cenu takové jízdenky. Mobilní peněženka Sejf je sice hezká věc, ale v každém případě je k tomu nutné mít tzv. chytrý mobil a stáhnout si aplikaci. Přímá platba bezkontakní kartou je zcela jistě daleko výhodnější a pro lid prostý, jakož i turistický, daleko přístupnější. Nebo máte pocit, že více lidí má chytrý mobil a že cizinci či venkovští návštěvníci si musí stáhnout příslušnou aplikaci jen proto, aby si mohli zakoupit jízdenku MHD? To tu platební kartu vidím daleko přijatelnější. A pokud se to zvorna netýká vás, tak se to zcela jistě dotkne v pozitivním slova smyslu tisíců jiných lidí.

J. Rechnovský 1.8.2016 18:29

A sakra! Platit kartou jízdenku NENÍ NUTNÉ. Už teď je běžná SMS jízdenka, kde je potřeba pouze změnit nevýhodné podmínky používání. Za pár desítek tisíc bych možná ještě doplnil mobilní apku. Platební terminál by však byl o milionech utracených ve prospěch zastaralé technologie. Lze se jen domnívat jestli jde u Krnáčové o neschopnost nebo naopak všehoschopnost. JInými slovy hrozí Opencard 2.

P. Skřivan 1.8.2016 22:07

Ta Vaše APKA je, jmenuje se SEJF.

J. Novák 2.8.2016 7:14

Jak přesně byste si představoval změnit nevýhodné podmínky používání SMS jízdenek? A ještě dotaz: Co přesně vidíte u technologie bezkontaktních plateb za zastaralé? Já chápu, že "chytré" mobily jsou dnes in. Ale přiznejme si otevřeně, stále je ještě hodně lidí, kteří používají mobily, které ty různé aplikace nepodporují. Kdyby byl k mání slušný mobil, který by uměl telefonovat, esemeskovat a měl paměťové funkce, jako měl starý dobrý Siemens, tak jdu do toho a nikdy bych si "chytrý" mobil nekoupil, protože ho využiju zase jen na služby, které by mi poskytl i ten starý. A, jak vím ze svého širokého okolí, nejsem ani zdaleka jediný. Ovšem s tím rozdílem, že mnozí kolem ještě ten starý dobrý mobil mají. Ovšem platební karta, to je něco jiného, neb tu má dnes takřka každý. A i u seniorů celkem běžně vídávám, že platí své nákupy bezkontaktní kartou.

J. Rechnovský 2.8.2016 8:58

Za 1 SMS jízdenku platil Pražský DP pochybné firmě Erika tuším 25% z její hodnoty! Adekvátní částka by měla být 2-3%. Tenhle tunel vznikl za Béma a měl být už dávno zlikvidován.

JInak platební karta elektronickou jízdenku nevytvoří. K tomu potřebujete další zařízení. Zatímco mobil, i "hloupý", jí vytvoří relativně sám. U chytrého to půjde jen snadněji.

JInými slovy. I pokročilé platební karty s NFC čipem jsou zastaralou technologií, pro el. jízdenky zcela nevhodnou.

J. Novák 3.8.2016 12:47

Já osobně považuji za nevýhodné hlavně to, že za SMS jízdenku zaplatím ještě operátorovi poplatek, a to ve výši podle operátora. Tuto službu jsem používal v době, než na to přišli operátoři. V té době to bylo bez poplatku za SMS. Od doby, kdy tato služba byla operátory zpoplatněna, už ji nevyužívám. To si samozřejmě raději koupím jízdenku v automatu či v trafice. Ale už se těším, až to bude fungovat na bezdotykovou kartu!

M. Halasek 1.8.2016 18:12

Je to ale nádherná ženská!!!!

F. Grimes 1.8.2016 15:39

Když jsem před 10ti lety zil v jizni koreji tak jsem tam pouzival bezkontaktni cipy uz tehdy. Stacilo jednou za cas nabit a ještě bylo na vyber mnoho ruznych motivu toho cipu. Dodnes to tam funguje vic jak 12 let: https://en.wikipedia.org/wiki/T-money#History

Ale tak to by snad ani nebylo cesko kdyby tu věci nefungovali pomaleji, méně efektivněji, a především dráž.

J. Novák 2.8.2016 7:19

Já bych řekl, že když jsou podle vás věci životné, tak celkem fungují dobře, né? Ale dobře, prostě jste si hodil blátem, tak snad jste spokojený, že? Ulevilo se vám?

K. Kovář 1.8.2016 15:38

A doma všichni zdrávi madam Lítačko?

J. Novák 2.8.2016 7:20

Já bych řekl, že nemá žádné problémy. To spíš vy. S hlavou.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...