12. prosince 2014 17:30 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

V pražských dílnách sestaví novou 'krátkou' tramvaj. Podívejte se

Jednočlánkovou tramvaj sestaví lidé z opraven dopravního podniku v pražské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jednočlánkovou tramvaj sestaví lidé z opraven dopravního podniku v pražské... | foto: Dopravní podnik hlavního města Prahy

PRAHA Opravny pražského dopravního podniku získaly zajímavou zakázku. Z dovezených dílů jejich lidé sestaví méně obvyklý typ tramvaje – jednočlánkový, bezbariérový vůz. Jde o projekt takzvané Aliance TW Team, který tvoří například firmy Pragoimex či Krnovské opravny.

Tramvaj představuje prototyp, který po svém sestavení bude brázdit ulice Prahy ve zkušebním provozu. Projedou se v ní v příštím roce i běžní cestující.

„Kontrakt na kompletaci této tramvaje jsme uzavřeli na základě dlouhodobé spolupráce s Aliancí TW Team. Alianci tvoří firmy Pragoimex, Krnovské opravny a strojírny a VKV Praha,“ popisuje mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Podle něj zatím není jasné, zda se jednočlánková tramvaj bude sériově vyrábět. „Proto nemůžu ani v tuto chvílí říct, zda uvažujeme o nákupu dalších kusů,“ podotkl Štábl.

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?