29. března 2012 16:37, aktualizováno  18:53 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

V tunelu u Hlavního nádraží se málem srazily dva rychlíky

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační snímek | foto: earch.cz

PRAHA Na pražském Hlavním nádraží dnes málem došlo k obrovské katastrofě. Chybou strojvedoucího vjely do tunelu Balabenka dva rychlíky proti sobě.

Z pražského Hlavního nádraží vyjel ve čtvrtekv 15:15 proti rychlíku stojícímu v tunelu Balabenka další rychlík. Jejich střetu zabránil až automatický zabezpečovač. Rychlíky zastavily pouze 20 metrů od sebe. Nikdo nebyl zraněn. Zprávu serveru Lidovky.cz potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Rychlík jedoucí z Děčína do Prahy čekal v tunelu, zatímco proti němu vyjel z Hlavního nádraží rychlík Praha - Letohrad. "Rychlost vlaku byla velmi nízká," sdělil mluvčí Českých drah Radek Joklík.

ČTĚTE TAKÉ:


 "Pravděpodobnou příčinou nehody je projetí vlaku mířícího z Prahy návěstím zakazujícím jízdu. Závěry vyšetřování budou známy za několik týdnů," doplnil mluvčí Drážní inspekce Drápal.

Ve vlacích bylo dohromady zhruba 200 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Byla poškozena výhybka, škoda činí asi 450.000 korun.

Vlaky byly zastaveny pomocí zabezpečovacího zařízení a funkce zvané generální stop, která umožňuje zastavit provoz všech vlaků v určité oblasti. "Je důležité, že se ukázalo, že zabezpečovací systém určený právě pro podobné mimořádné události funguje," řekl Joklík.

V současnosti oba vlaky stále stojí v tunelu. Vyšetřování bude probíhat až do nočních hodin a vlaky ve směru na Ústí nad Labem, Pardubice či Všetaty budou pravděpodobně zpožděné. 

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR PLC

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz