20. září 2010 10:59 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Vagony pro RegioJet vyrobí nejspíš Rumuni, firmu posílí Ondrůj z ČD

Regiojet Student agency vyrazil na koleje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Regiojet Student agency vyrazil na koleje. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

BRNO Padesát vagonů pro společnost RegioJet, které mají příští rok jezdit na rychlíkových dálkových tratích, by mohla dodat rumunská společnost Astra Vagoane Calatori (AVC).

Píší to dnešní Hospodářské noviny s odkazem na informace rumunského serveru Financiarul.ro. Majitel RegioJet Radim Jančura ale HN řekl, že tendr zatím nebylo ukončen.

RegioJet posílí Ondrůj z Českých drah

Firmám Student Agency a RegioJet podnikatele Radima Jančury bude nově dělat PR manažera dosavadní ředitel odboru produktů a obchodu Českých drah Aleš Ondrůj.

 Dosavadní ředitel odboru produktů a obchodu Českých drah Aleš Ondrůj přechází na PR pozici do firmy Student Agency.

RegioJet ani její vlastník Student Agency dosud neměly funkci PR manažera nebo tiskového mluvčího obsazenu.

Podle Jančury začíná Ondrůj pracovat pro obě dvě firmy od tohoto týdne. Jančura si od nového PR manažera slibuje, že komunikace s veřejností i
novináři bude mít širší záběr než dosud. Doposud komunikoval s novináři sám Jančura nebo jeho zaměstnanci. "Pan Ondrůj je schopný manažer," podotkl
Jančura. Podle něj bude Ondrůj pracovat v kanceláři v Praze, do Brna bude dvakrát týdně dojíždět.

Ondrůj (36) v minulých letech pracoval postupně jako mluvčí ČD, jako jejich marketingový ředitel a posléze jako ředitel odboru produktů a obchodu.

Server uvádí, že rumunská AVC získala zakázku od české firmy na výrobu padesáti vagonů pro pasažéry. "Jsme krátce před podpisem smlouvy s českou železniční společností. Do konce příštího roku máme dodat 50 vagonů pro pasažéry, které budou používány v České republice," sdělil rumunskému ekonomickému listu Ziarul Financiar Daily průmyslník Valer Blidar, majitel rumunské společnosti Astra Vagoane Calatori. Jméno české firmy neuvedl.

Podle Hospodářských novin všechny indicie ukazují na Jančurův RegioJet. Sám Jančura však listu popřel, že by již dodavatele vybral a dal firmě zakázku.

"Rumunská firma Astra Vagoane Calatori od nás zakázku nedostala. Výběrové řízení ještě nebylo ukončeno. Nejsme před podepsáním smlouvy," řekl Jančura Hospodářským novinám. Výsledek tendru hodlá oznámit až v říjnu nebo v listopadu.

Zakázka na 50 vagonů má přesahovat jednu miliardu korun. Vagony mají být dodány ve třech etapách od letošního prosince do konce roku 2012. Půjde o luxusnější typy vozů.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz