17. července 2009 18:02, aktualizováno 18. 7 14:34 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Vážené dámy a pánové, končíme. Tak teď Fischer zavřel cestovku

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Miroslav Rendl

PRAHA Cestovní kancelář Tomi Tour skončila. Vyplývá to z oznámení vylepeném na pražské pobočce společnosti. O návrat klientů společnosti z dovolených se postarají České aerolinie ve spolupráci s Union pojišťovnou, řekla mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Kde má cestovka klienty

V současnosti je v zahraničí asi 3000 klientů Tomi Tour. A to
v následujících lokalitách: Egypt, Mallorka a Tunisko.

Tomi tour má nyní v zahraničí přibližně 3000 turistů, nejvíce v Egyptě, dále na Malorce, v Turecku a Bulharsku, na Kanárských ostrovech, Ibize a na Krétě, uvedl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Podle něj jde o největší případ krachu cestovní kanceláře za posledních 12 let od doby konce CK Travela v roce 1997. V současnosti má Tomi tour, která je mezi desítkou největších firem na trhu, prodány zájezdy přibližně 10.000 klientům.

Prohlášení na pobočce v pražské Zlatnické ulici podepsal obchodní a marketingový ředitel firmy Václav Fischer. text začíná slovy : "Vážené dámy a pánové, cestovní kancelář TOMI TOUR byla nucena v pátek 17. července 2009 v 17.00 hodin, ukončit svoji činnost".

ČSA přestávají dopravovat klienty Tomi tour do zahraničí. "Vzhledem k ukončení činnosti společnosti Tomi Tour nebudou České aerolinie s platností od dnešního večera realizovat pro tuto cestovní kancelář charterovou přepravu," uvedla Hejsková.

Více o krachu cestovní kanceláře TOMI TOUR najdete v sobotním vydání.

ČTK, Lidovky.cz