10. září 2010 16:02 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ve stanici metra Stodůlky dokončili po dvaceti letech druhý vestibul

Ve stanici metra Stodůlky byl 10. září otevřen nový vestibul, který má umožnit přístup do stanice směrem od výstavby takzvaného Západního Města.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve stanici metra Stodůlky byl 10. září otevřen nový vestibul, který má umožnit přístup do stanice směrem od výstavby takzvaného Západního Města. |

PRAHA Ve stanici metra Stodůlky byl dnes otevřen nový vestibul, který má umožnit přístup do stanice směrem od výstavby takzvaného Západního Města. Informovala mluvčí pražského dopravního podniku Ilona Vysoudilová. Vybudování nového vestibulu trvalo zhruba rok a vyžádalo si náklady ve výši 284 milionů korun.

Základy tohoto západního vestibulu byly podle Vysoudilové založeny už v začátku 90. let při prodloužení metra do konečné stanice Zličín. "Stavba byla tehdy realizována jako předstihová a vestibul nebyl nikdy zprovozněn," uvedl vedoucí odboru investic dopravního podniku Lukáš Kruml.

Čtěte více:

Vstup do stanice byl nově zastřešen a architektonicky propojen s okolní zástavbou. Ve vestibulu vznikly nové prostory pro obchody, policii a toalety. Cestující tam naleznou rovněž bankomat, předprodej jízdenek a validátor, který umožňuje nahrát na kartu opencard kupony na MHD. Podle Vysoudilové byly modernizovány rovněž neveřejné prostory stanice i technologie, které umožňují lepší orientaci a pohyb zrakově a tělesně postiženým.

Ve stanici metra Stodůlky byl 10. září otevřen nový vestibul, který má umožnit přístup do stanice směrem od výstavby takzvaného Západního Města.

V okolí stanice by měla vyrůst nová čtvrť nazvaná Západní Město, která by mohla svým rozsahem překonat i pražské Jižní Město. Rozsáhlý obytný a kancelářský projekt v těchto místech buduje developerská společnost Finep.

Nedokončený vestibul až dosud chátral (snímky z roku 2006):
Nedostavěný vestibul metra B ve Stodůlkách léta chátral. Stav z roku 2006

Nedostavěný vestibul metra B ve Stodůlkách léta chátral. Stav z roku 2006

ČTK, Lidovky.cz