Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ve vedrech kolabuje RegioJetu klimatizace, dopravce vrací jízdné

Radim Jančura. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radim Jančura. | foto: Lidové noviny

PRAHA Cestující soukromého železničního dopravce RegioJet si v posledních dnech stěžují na nefunkční klimatizaci v řadě vlaků. Zákazníci dostanou před cestou na výběr: buď počkají na další spoj, nebo jedou v přehřátých vagonech zadarmo.

Facebookové stránky RegioJetu se poslední dny plní stížnostmi cestujících sužovaných extrémním horkem uvnitř vlaků. Informuje o tom server TN.cz, podle kterého někteří lidé kvůli vysokým teplotám i zkolabovali.

V horku stewardi ve vlacích rozdávají cestujícím vodu. Podle některých stížností měl RegioJet obdobné problémy i v loňských letních měsících. Podle mluvčího dopravce nejsou klimatizace ve vlakových soupravách s to vypořádat se s extrémním vedrem, které v posledních dnech v Česku panuje.

„Cestujícím, na které máme spojení, dáváme vědět, když klimatizace nefunguje a nabízíme jim jiný vlak. Pokud i přesto potřebují jet okamžitě, vrátíme jim celé jízdné a cestují tak zdarma,“ vysvětluje postup RegioJetu mluvčí Pavel Halla.

ČTĚTE TAKÉ:

Zdravotníci mají tento týden kvůli vysokým teplotám až o pětinu výjezdů více než v jiné dny. „Počet výjezdů se v těchto vedrech zvýšil až o 20 procent. Nejčastěji jsou to nevolnosti, dušnosti, bolesti na prsou, malátnost a podobně,“ uvedla například mluvčí záchranky Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Záchranáři podle ní ošetřují lidi všech věkových kategorií od čtrnáctileté dívky po čtyřiaosmdesátiletého muže. Zdravotníci upozorňují na to, že někteří lidé si kolaps či nevolnost způsobí vlastní nezodpovědností. „Našli se i lidé, kteří se v největším parnu hodiny opalují na prudkém sluníčku nebo v největších vedrech sportují,“ dodala Ptáčková.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?