21. června 2013 16:31 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ve vedrech kolabuje RegioJetu klimatizace, dopravce vrací jízdné

Radim Jančura. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radim Jančura. | foto: Lidové noviny

PRAHA Cestující soukromého železničního dopravce RegioJet si v posledních dnech stěžují na nefunkční klimatizaci v řadě vlaků. Zákazníci dostanou před cestou na výběr: buď počkají na další spoj, nebo jedou v přehřátých vagonech zadarmo.

Facebookové stránky RegioJetu se poslední dny plní stížnostmi cestujících sužovaných extrémním horkem uvnitř vlaků. Informuje o tom server TN.cz, podle kterého někteří lidé kvůli vysokým teplotám i zkolabovali.

V horku stewardi ve vlacích rozdávají cestujícím vodu. Podle některých stížností měl RegioJet obdobné problémy i v loňských letních měsících. Podle mluvčího dopravce nejsou klimatizace ve vlakových soupravách s to vypořádat se s extrémním vedrem, které v posledních dnech v Česku panuje.

„Cestujícím, na které máme spojení, dáváme vědět, když klimatizace nefunguje a nabízíme jim jiný vlak. Pokud i přesto potřebují jet okamžitě, vrátíme jim celé jízdné a cestují tak zdarma,“ vysvětluje postup RegioJetu mluvčí Pavel Halla.

ČTĚTE TAKÉ:

Zdravotníci mají tento týden kvůli vysokým teplotám až o pětinu výjezdů více než v jiné dny. „Počet výjezdů se v těchto vedrech zvýšil až o 20 procent. Nejčastěji jsou to nevolnosti, dušnosti, bolesti na prsou, malátnost a podobně,“ uvedla například mluvčí záchranky Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Záchranáři podle ní ošetřují lidi všech věkových kategorií od čtrnáctileté dívky po čtyřiaosmdesátiletého muže. Zdravotníci upozorňují na to, že někteří lidé si kolaps či nevolnost způsobí vlastní nezodpovědností. „Našli se i lidé, kteří se v největším parnu hodiny opalují na prudkém sluníčku nebo v největších vedrech sportují,“ dodala Ptáčková.

Lidovky.cz