31. května 2016 16:01, aktualizováno  18:15 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Velká bouřka nad Prahou: voda zaplavila obchodní centrum, silničáři zavírali tunely

A když nemáte deštník, dejte se na hlavu hadr. Voda se valila ulicemi na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy A když nemáte deštník, dejte se na hlavu hadr. Voda se valila ulicemi na... | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Odpolední bouřka nadělala starosti pražským policistům a silničářům. Do Zlíchovského tunelu totiž natekla voda. Řidiče proto čekaly při průjezdu Prahou komplikace. Zavírali se i další tunely – Mrázovka, Strahovský tunel i komplex Blanka.

„Kvůli přívalovému dešti došlo k zatopení Zlíchovského tunelu. Ten je momentálně neprůjezdný a policisté ho proto museli zavřít,“ řekl odpoledne serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Řidiči, kteří odpoledne chtěli projet Prahou ze severu na jih (nebo opačně), museli proto počítat se zdržením.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

„Museli jsme přijmout opatření, která se dotknou celého tunelového komplexu – kromě Zlíchovského tunelu tedy i Mrázovky, Strahovského tunelu a Blanky,“ doplnil Hulan.

Situace vypadala tak, že silničáři tunely vždy na chvíli zavřeli, aby v nich nezůstala žádná auta. Když všechny vozy vyjely, tunely se znovu na chvíli otevřely.

Po šesté hodiny večerní byl provoz v tunelech opět obnoven.

Kanalizace neměla nárok. Voda se valila ulicemi na pražském Andělu.
Jako při rallye. Policisté na pražském Andělu.

Kontroloři po bouřce pro jistotu vyrazili také do tunelu Mrázovka a do komlexu Blanka - na žádné problémy tam ale nenarazili. Voda nejspíš nezpůsobila žádné škody.

Průtrž mračen nadělala problémy také majitelům obchodům v centru Nový Smíchov na pražském Andělu - krátce po bouřce v prvním patře pasáže stálo pět centimetrů vody.

̈
svaJiří Svatoš

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…