10. března 2011 14:52 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Velkolepá čistka ředitelů silnic, vymění se polovina krajských šéfů

Vít Bárta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vít Bárta | foto: ČTK

PRAHA Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyměnilo krajské ředitele svých poboček v Brně, Karlových Varech, Chomutově, Hradci Králové, Olomouci a Ostravě. Dalších sedm šéfů zůstává ve funkcích. Jména nových ředitelů oznámil ve čtvrtek ministr dopravy Vít Bárta. Hlavním hodnotícím kritériem podle něj bylo to, aby ministerstvo těmto lidem mohlo důvěřovat.

"Vím, že tento krok vyvolá velkou míru nenávisti a kritiky," řekl ve čtvrtek Bárta. Podle něj byla personální výměna jediným možným řešením, jak získat kontrolu nad děním v této příspěvkové organizaci.

Novým šéfem brněnského závodu se stal Zdeněk Pánek, Správu Karlovy Vary povede Pavel Rödl, v Chomutově bude šéfovat Milan Dundr, v Hradci Králové Pavel Tichý, v Olomouci Martin Smolka a Správu Ostrava nově bude řídit Pavel Velička.

Ministr Bárta kritizoval předchozí fungování ŘSD v regionech, kdy se podle něj stavělo příliš draze a nekvalitně, což prý bylo vidět hlavně na příkladu Ústeckého kraje.

Starosta Plzně Pavel Rödl oznámil zákaz pochodu neonacistů městem.

Komínek byl odvolán už v lednu

Bárta v minulosti kritizoval zejména Renné Komínka, ředitele chomutovské správy, kterého ŘSD odvolalo v polovině ledna. Jeho i další manažery ŘSD v Ústeckém kraji Bárta obvinil z napojení na "kmotry ODS a ČSSD". Podle ministra údajně kryli nelegální činnost stavebních firem.

Při výběru vhodných lidí na post ředitelů krajských správ podle ministerstva hrála roli především bezúhonnost kandidátů. "Na trhu jsou lidé, kteří mají větší znalosti v oblasti výstavby liniových staveb," řekl Bárta. Tento handicap však mohou noví ředitelé podle něj kompenzovat vhodným výběrem spolupracovníků.

Vedle šesti nových ředitelů vzešlo z výběrového řízení také několik vhodných kandidátů na nižší manažerské pozice v jednotlivých krajských správách. S těmito uchazeči bude dále jednáno, uvedlo ŘSD.

Lidovky.cz, ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.