Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Novotný 12.11.2019 14:51

Co je to za blbost, předpokládat, že ostatní účastníci silničního provozu nedodržují zákon? To jako vážně mám na zelenou zastavit a dát přednost těm co jedou na červenou? Něco jiného je předvídat. To se člověk naučí až praxí a v lepším případě orosením se studeným potem.

M. Šťastný 9.11.2019 11:51

Hlavně by je to v autoškolách měli učit pořádně v praxi a ne na obrázcích.

M. Vápeník 6.11.2019 10:15

Problém je ve výuce. Ne ve zkoušení. Navíc je řeč o získávání množství peněz na něco, co existuje v mnoha variacích - simulátory jízdy automobilem. Stačí jen dohodnout spolupráci s některým výrobcem (software) a ne znovuvymýšlet kolo.

M. Prokop 6.11.2019 9:44

No, uvidíme ... Ty současné otázky jsou blbé až pánbůh brání (ani ne tak křižovatky, ale dotazy na různé nepodstatné administrativní blbiny).

Je ovšem značné riziko, že ty zůstanou. A praxi, tedy ježdění v provozu, stejně nic nenahradí.

Z. Lapil 6.11.2019 9:24

Další problém do dalšího příspěvku.

Holka teď dodělala autoškolu, testy má také hotové, ale neudělala jízdu. Budiž, její líčení sice zní podezřele */, ale já v tom autě neseděl a znáte to - budiž slyšena druhá strana. Co mě zaujalo: dotyčný instruktor ten den vyhodil všech šest zkoušených, včetně jednoho kluka, který dělal čtvrtý pokus. Z toho mi vychází, že buď je špatná autoškola nebo ten zkoušeč.

Jasně, že zkouška hodná toho jména nemůže být formalita, ale tohle vypadá jako formalita jaksi z druhé strany.

*/ Radil jsem jí, že měla zastavit a požádat ho, ať své poznámky formuluje slušně a k věci, ale oba jsme věděli, že to jen tak laškuju.

Z. Lapil 6.11.2019 9:14

Podle článku aby se jeden bál, že ta videa uvidí autoškolák až při testech. Což by byl průšvih, respektive prachy vyhozené do kanálu. Pro podobnou výukovou pomůcku jsem ale všema deseti.

Jen nevím, proč bych to měl platit, podle mě by to autoškoly zvládly. Stovky hodin, to jsou stovky tisíc, řekněme milión sakumprásk. Populační ročník, to je asi 100 000 lidí, kdyby autoškolu dělala půlka z nich, vychází mi je to 20,-Kč na osobu a za druhý rok to vydělává. I kdybych se v odhadech spletl o řád, tak je to stovka dvě tři na osobu, a takové peníze dáte za učebnici.

M. Prokop 6.11.2019 9:45

O ty prachy přece hlavně jde ... "Peníze z Brusele" .... :-P

Z. Lapil 6.11.2019 10:44

Proto taky remcám :-).

Utratíme vesele/ Všechny prachy z Brusele. BUĎ FIT!.

(Bude to však hořká kaše/ Až zjistíme že jsou naše.)

T. Hraj 6.11.2019 8:40

Jednoznačně pozitivní!

A platit by ta videa neměly autoškoly ani EU, ale stát. Je to obecný zájem celé společnosti. Rád na to ze svých daní přispěji (na rozdíl od tisíců nesmyslů).

J. Nový 6.11.2019 6:59

Hmm, to vidím docela pozitivně.

nevím jak dnes, ale nás kdysi v testech zatěžovali i tím, jak vysoko a daleko od boku vozidla mohou být namontována světla. Ani tenkrát jsem nechápal, k čemu má tato znalost v praxi sloužit. Zamozřejmě, že pokud bych si náhodou tenkrát chtěl nějaká světla, nevím sice jaká, ale zřejmě přídavné mlhovky namontovat, tak se při montáži podívám, kde mohou být. Držet ta čísla v hlavě byl naprostý nesmysl.

Ty animace asi naučí začínající řidiče opravdu víc. ne něco psát na papír v klidu a bez časového omezení. Kdepak. Na silnici to funguje jinak.

M. Prokop 6.11.2019 9:56

Ano, přesně. Naprosto zbytečné znalosti, lze je ovšem pohodlně zkoušet.


Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...