22. dubna 2010 15:26, aktualizováno  16:52 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

VIDEO: Jančurův žlutý RegioJet už jezdí, krajům i drahám navzdory

Vlak společnosti Student Agency byl 22. dubna představen novinářům v Praze na Hlavním nádraží.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak společnosti Student Agency byl 22. dubna představen novinářům v Praze na Hlavním nádraží. | foto: ČTK

PRAHA Společnost RegioJet, kterou vlastní Student Agency podnikatele Radima Jančury, bude reklamní kampaň podporující její úsilí o vstup na českou železnici celkově stát asi deset milionů korun. Během představení dvou žlutých motorových vlaků na pražském hlavním nádraží a následné propagační jízdy to dnes novinářům řekl Jančura. Vlaky by měly po následující tři měsíce projet většinou českých krajů.

Firma si na propagační akci nazvanou "Žluté jaro na železnici" pronajala dvě moderní nízkopodlažní soupravy značky Siemens. Vozidla jsou ve žlutých barvách Student Agency, firma je má na operativní leasing.

Vlak společnosti Student Agency byl 22. dubna představen novinářům v Praze na Hlavním nádraží.

Ve čtyřech krajích, Ústeckém, Olomouckém, Jihomoravském a Plzeňském, budou vlaky jezdit po určitou dobu na pravidelných linkách za pětikorunové jízdné, v ostatních krajích se objeví na jednotlivých propagačních jízdách. První na řadě je Ústecký kraj, kde žluté vlaky vyjedou v sobotu na trati Děčín - Krupka.


RegioJet loni usilovala o provozování osobní regionální dopravy ve čtyřech krajích. Ty ale nakonec výběrová řízení nevypsaly a uzavřely desetileté smlouvy s Českými drahami. Výsadní postavení ČD a loňský postup krajů Jančura dlouhodobě kritizuje a chce si na něj stěžovat v Bruselu.

Vlak společnosti Student Agency byl 22. dubna představen novinářům v Praze na Hlavním nádraží.

Kampaň podnikatel podle svých slov načasoval na předvolební období, aby podpořil strany, které jsou pro konkurenci na železnici. Propagační letáky Student Agency s logy těchto stran chce firma rozesílat i občanům do schránek.

Radim Jančura. Vlak Regiojet společnosti Student Agency vyrazil na koleje.

Lidovky.cz, ČTK