17. června 2016 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

VIDEO: Tramvaji s kamerou se zlomilo kolo, ale už zase točí svou cestu Prahou

Praha ze střechy tramvaje na Slow TV. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Praha ze střechy tramvaje na Slow TV. | foto: Playtvak.cz

PRAHA Ani den netrvala oprava zlomeného kola u tramvaje, která s pomocí kamery snímá svoji cestu hlavním městem. Závadu, která údajně potkává tramvaj jednou za „život“, zvládli specialisté z pražského dopravního podniku opravit ještě ten samý den, 14. června.

Tramvaj typu KT8N2 v té době už zhruba měsíc plnila roli náhradnice za velmi populární mazací tramvaj, na niž internetová televize Playtvak před několika měsíci umístila jednu ze svých kamer. Nyní je ale tento technický unikát, který vstřikuje ošetřovací směs na koleje, v opravě.

Mimo provoz bude mazací tramvaj zřejmě až do července. Místo ní nyní můžou diváci sledovat jízdu tramvaje, která má na každém svém konci řídicí kabinu, čímž je specifická. Hodí se tak třeba při zkrácených linkách, kde si řidič jen přejde na druhou stranu vozu a nemusí se otáčet se soupravou na žádné smyčce.

Praha ze střechy tramvaje na Slow TV.
Praha ze střechy tramvaje na Slow TV.

Narozdíl od „mazačky“ má tato tramvaj kameru umístěnou vepředu a lidé tak můžou vidět to, co má řidič před sebou. Vedle okénka se streamovým vysíláním můžou diváci sledovat i mapku, na níž nakreslená červená tramvaj ukazuje, kde v Praze se její reálný předobraz nachází.

Sledujte jízdu Prahou ONLINE

Vůz s číslem 9059 jezdí na tramvajové lince 16 v běžném provozu s cestujícími. Jedná se o jednu z nejdelších tras v Praze, která křižuje centrum města. Tramvaj vyjíždí ráno v 5.00 z vozovny Hloubětín, kam opět zatahuje v 0.22.

Diváci vidí také, kolik v ten daný den najela souprava kilometrů.

Živý přenos i s mapou aktuální polohy vozu a najetými kilometry můžete sledovat na SlowTV

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!