20. září 2010 14:13 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

VIDEO: Už se jezdí. Na novou část okruhu Prahy vyrazila první auta

Nově otevřený Pražský okruh a jeho přilehlé komunikace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nově otevřený Pražský okruh a jeho přilehlé komunikace | foto: Lidové noviny

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) po ranní oficiální slavnosti dnes krátce po poledni otevřelo novou jihozápadní část pražského okruhu běžnému provozu. Řidiči mohou zatím na okruh najíždět z dálnic D5 a D1, následně se otevřou i další nájezdy. Podle Martiny Vápeníkové z ŘSD provoz na okruhu rychle rostl.

První hodiny provozu se však neobešly bez problémů. Podle informací serveru iDnes.cz silničáři špatně zametli zbrusu novou vozovku a dvou projíždějícím autům poškodili odletující kamínky přední skla. 

"Dva klienti se na nás obrátili s tím, že jim za lochkovským tunelem na začátku mostní estakády poškodily kamínky přední sklo. Údajně se odrazily od nákladního auta," popsal serveru pracovník Auto Assistance Praha Filip Jirásek. Podle správce komunikace byl povrch uklizený, všechny kamínky ale smést nešlo.

Zahájení provozu na nové dálnici se událo v režii policie, jejíž vozy jely v čele kolony prvních nedočkavců. Podle Jana Hořeního z ŘSD se okruh rychle zaplnil osobními vozy i kamiony. Nyní bude zhruba další tři hodiny trvat, než se uvede všechno provizorní značení do náležitého stavu a uvolní se i další nájezdy.

Novostavba za 18,3 miliardy korun vede mezi Modleticemi u D1 a Slivencem, navazující sedmikilometrový úsek z 80. let do Třebonic Ředitelství silnic a dálnic kompletně zrekonstruovalo.

Více o Pražském okruhu čtěte zde:


Vznikl tak ucelený úsek okruhu, který propojuje chomutovskou rychlostní silnici R7, karlovarskou R6, plzeňskou dálnici D5, výpadovku na Písek a brněnskou D1.

Nová část okruhu by měla výrazně ulevit Jižní spojce a Barrandovskému mostu, kde od úterý bude platit zákaz vjezdu kamionům o hmotnosti 12 tun a více. Na okruhu je třeba mít dálniční známku, nákladní vozy musejí platit mýtné.

Anketa

20 kilometrů dálnice stálo 23 miliard. Co říkáte ceně?

Mohlo to být i dražší 148
Přijde mi to jako přiměřená cena 205
Milion za každý metr je příliš mnoho 3496
Nedokážu posoudit 781


ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz