Pátek 25. září 2020svátek má Zlata 16 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

VIDEO: Ve správnou chvíli na správném místě. Strážníci zachytili srážku vlaků u Českého Brodu

Na místo proto zamířily další dvě a začalo také rozřezávání kusů soupravy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na místo proto zamířily další dvě a začalo také rozřezávání kusů soupravy... | foto: ČTK

ČESKÝ BROD (KOLÍNSKO) Na úterní večerní službu jen tak nezapomenou dva strážníci českobrodské městské policie. Že se schyluje ke srážce jedoucího vlaku Českých drah s poštovní soupravou viděli z okna služebního vozu. O dvě vteřiny později tragédii stvrdil silný náraz, provázený duněním.

„Tam stojí vlak, ty vole,“ prohodil strážník ze sedadla spolujezdce, když na týž kolejích, které lemují silnici na Kolínsku, spatřil jedoucí vlak. „Ubrzdil to asi,“ řekl po několika vteřinách, kdy se nic nedělo. Nečekaně se ale ozvala silná rána, jež tragickou nehodu stvrdila. 

„Jeď tam, tady se otoč, vole,“ nabádá strážník kolegu za volantem, který vzápětí otáčí služební vůz a rychle míří zpět k místu nehody. Ke srážce přijíždí neprodleně, bez váhání nehodu hlásí. „Díky přítomnosti strážníků městské policie v terénu došlo neprodleně k nahlášení srážky osobního a nákladního vlaku a také k okamžitému zahájení záchranných prací,“ píše v děkovném příspěvku na Facebooku starosta Českého Brodu Jakub Nekolný.

„Byli to právě oni, kteří uvolnili dveře a zahájili evakuaci lidí z nabouraného vlaku. Strážníci též do příjezdu záchranářů a hasičů podávali lidem první pomoc,“ píše se v příspěvku pod videem. Podle něj by bez jejich práce mohla být újma na zdraví cestujících větší. 

Na místo proto zamířily další dvě a začalo také rozřezávání kusů soupravy...
Okolnostmi se zabývá Drážní inspekce, policie vyšetřuje nehodu jako obecné...

Příčinou srážky vlaků na hlavním koridoru u Českého Brodu bylo nejspíš selhání člověka. Strojvedoucí osobního vlaku projel návěstidlem na červenou a narazil do stojící poštovní soupravy.

Strojvůdce se stal jedinou obětí neštěstí, přes 30 lidí bylo zraněno, z toho čtyři vážně. Okolnostmi se zabývá Drážní inspekce, policie vyšetřuje nehodu jako obecné ohrožení z nedbalosti a ublížení na zdraví s následkem smrti z nedbalosti. Celková škoda je zřejmě přes 55 milionů korun. 

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

Stavba mostu - ilustrační foto.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Stavba mostu - ilustrační foto.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Stavba mostu - ilustrační foto.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!