Pondělí 13. července 2020svátek má Markéta 8 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Víkendové oslavy Československa omezí pražskou MHD

O víkendu dojde k omezení pražské dopravy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy O víkendu dojde k omezení pražské dopravy. | foto: Wikipedia/Honza Groh

PRAHA Některé akce připomínající 100 let od vzniku Československa omezí o víkendu městskou hromadnou dopravu v Praze. Největší změny si vyžádá vojenská přehlídka na Evropské třídě, další omezení čeká MHD kvůli videomappingu na budově Národního divadla a ohňostroji z Letné. Pražský dopravní podnik o tom v pondělí informoval na webu.

Zhruba hodinová přehlídka ozbrojených složek se uskuteční v neděli od 14:00, večer předtím bude generální zkouška. Kvůli přehlídce nebudou jezdit tramvaje v ulicích Evropská, Svatovítská a Jugoslávských partyzánů, a to v sobotu 27. října od 20:00 do půlnoci, v neděli pak od zhruba 09:00 do 18:00. Pravidelné linky pojedou po objízdných trasách. „V trase Divoká Šárka - Nádraží Veleslavín - Bořislavka - Vozovna Střešovice - Prašný most - Hradčanská je zavedena náhradní autobusová doprava X20,“ uvedl dopravní podnik.

Omezen bude v okolí Evropské třídy také provoz autobusů - s jinou trasou musejí v sobotu večer a v neděli přes den počítat cestující linek 108, 143, 149 a 180. Zastávka Dejvická pro linky 107, 116, 147, 160, 340, 350 a 355 bude přemístěna do ulice Jugoslávských partyzánů, k výjezdu z autobusového obratiště. V obou směrech bude zřízena zastávka Lotyšská.

V době přehlídky bude posílen provoz metra A, vlaky budou jezdit každé 3,5 minuty, další linky plánuje dopravní podnik posilovat operativně. Stanice Dejvická bude v provozu, uzavřeny ale budou tři výstupy vedoucí na Evropskou.

Kvůli videomappingu na Národním divadle, které budou moci zájemci sledovat ze Střeleckého ostrova či mostu Legií, nebudou v neděli přibližně od 17:30 do půlnoci v obou směrech tramvaje mezi Újezdem, Národním divadlem a Jiráskovým náměstím. Odklon se dotkne linek 3,5, 9, 17, 22 a 23.

Vrcholem víkendových oslav bude ohňostroj, který v neděli zastaví tramvaje 14 a 17 od zhruba 18:15 hodin do 20:15 mezi zastávkami Staroměstská, Právnická fakulta a Čechův most. Autobusová linka 207 bude v úseku Staroměstská - Dlouhá třída odkloněna přes Malostranskou a Čechův most. „Pro dopravu v centru města doporučujeme využívat především linky metra. V případě potřeby bude provoz metra posílen,“ upozornil dopravce.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.