1. prosince 2009 14:37, aktualizováno  16:27 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Vláda nesmí prodat Ruzyni, podle Fischera k tomu stejně není důvod

Jan Fischer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Fischer. | foto: ČTK

PRAHA Vláda nebude smět privatizovat letiště v Praze Ruzyni. Definitivně tak dnes rozhodla sněmovna, když přehlasovala senátní veto sociálnědemokratického zákona, který tento zákaz zavádí. Premiér Jan Fischer dnes zároveň prohlásil, že za současné situace není důvod letiště privatizovat.

"Za okolností, které v současné době jsou, vláda - a já myslím, že nejen tato - z mnoha dobrých důvodů není důvod ruzyňské letiště nyní privatizovat," prohlásil dnes premiér na tiskové konferenci ješte před jednáním sněmovny.

Prodej pražského letiště jako celku jedinému strategickému partnerovi schválila bývalá vláda Mirka Topolánka (ODS) počátkem loňského června.

Tehdejší odhady prodejní ceny se pohybovaly kolem stovky miliard korun. Letos v únoru předložili sociální demokraté návrh zákona, který prodej letiště zakazuje. Schválen byl v září proti vůli úředníků ministerstva financí, kteří privatizaci připravují.

V listopadu ale návrh ČSSD odmítl Senát. Pokud jej nyní chtějí poslanci prosadit, musí sehnat 101 hlasů. Premiér dnes poznamenal, že by se mu žilo "ústavně konformněji", kdyby podobná zákonná norma neexistovala.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!