19. ledna 2011 14:35 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Vláda posvětila spojení pražského letiště a ČSA. Bude se privatizovat

Letuška - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letuška - ilustrační foto. |

PRAHA Vláda ve středu otevřela cestu pro vznik akciové společnosti Český Aeroholding, v němž se má v budoucnu propojit pražské letiště a skupina Českých aerolinií. Aeroholding vznikne privatizací části majetku státního podniku Správa Letiště Praha, kterou ve středu vláda schválila. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Miroslav Kalousek.

Aeroholding bude mít pětičlenné představenstvo, jehož členem bude i nynější ředitel Letiště Praha i ČSA Miroslav Dvořák.

Dvanáctičlenná dozorčí rada Aeroholdingu bude složená z osmi zástupců státu a čtyř zástupců zaměstnanců. Členy představenstva i dozorčí rady dnes na základě společného návrhu předsedy vlády Petra Nečase, ministra financí a ministra dopravy Víta Bárty schválila vláda.

Rozhodnutí o privatizaci se týká jen malé části majetku Správy Letiště Praha, konkrétně krátkodobého finančního majetku ve výši 55 milionů korun.

Z tohoto majetku nyní ministerstvo financí založí obchodní společnost Český Aeroholding se základním kapitálem 50 milionů korun, do níž budou později vloženy majetkové účasti státu ve společnostech Letiště Praha a České aerolinie.

Hlavní lidé v Aeroholdingu

Představenstvo:

Generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák na nedatovaném archivním snímku.Ing. Miroslav Dvořák, předseda představenstva a prezident společnosti České aerolinie a.s., a současně předseda představenstva a generální ředitel společnosti Letiště Praha, a.s.;

Mgr. Petr Vlasák, 1. místopředseda představenstva a finanční ředitel společnosti Letiště Praha, a.s.; Philippe Moreels, místopředseda představenstva a viceprezident pro marketing, prodej a ekonomiku společnosti České aerolinie a.s.; Marta Guthová, MBA, členka představenstva a vrchní ředitelka pro neletecký obchod, provoz a centrální nákup společnosti Letiště Praha, a.s.; Mgr. Josef Adam, člen představenstva a viceprezident pro ICT, personální a právní záležitosti společnosti České aerolinie a.s.

Dozorčí rada:

Zástupci státu : Mgr. Pavel Dobeš, zastoupení hlavního města Prahy v Bruselu; Ing. Tomáš Firla, manager a ekonom, specialista v oblasti procesního a projektového řízení; Tomáš Haas, poradce ministra financí;

Pavel KohoutMgr. Jakub Hodinář, náměstek ministra dopravy; RNDr. Tomáš Hudeček, PhD., vysokoškolský pedagog, zastupitel Hl. města Prahy; Ing. Pavel Kohout, ředitel strategie Partners for Life Planning, a.s.

Michal MejstříkProf. Ing. Michal Mejstřík, CSc., člen Národní ekonomické rady vlády; Mgr. Zdeněk Zajíček, náměstek ministra financí

Zástupci zaměstnanců :

Ing. Radomil Kratochvíl, České aerolinie, a.s.

Tomáš Brabec, České aerolinie

Ing. Tomáš Rohlena, Letiště Praha, a.s.

Ing. Jiří Kraus, Letiště Praha, a.s.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?