Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Vlakem do Chorvatska i letos. RegioJet spustil předprodej jízdenek, kromě Rijeky pojede i do Splitu a Záhřebu

Žluté vlaky RegioJetu zamíří do Chorvatska i letos, dopravce už spustil... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žluté vlaky RegioJetu zamíří do Chorvatska i letos, dopravce už spustil... | foto: RegioJet

PRAHA/RIJEKA Soukromý dopravce RegioJet ve čtvrtek zahájil předprodej jízdenek na pravidelné vlaky do Chorvatska, které začne vypravovat koncem května. Oproti loňsku vlaky pojedou nejen do Rijeky, ale také do Splitu a Záhřebu. Ceny začínají stejně jako loni na 590 korunách za jednosměrnou jízdenku. Na mimořádná opatření spojená s pandemií koronaviru je společnost podle mluvčího Aleše Ondrůje připravena.

První pravidelný spoj z Prahy podle mluvčího vyrazí 28. května, pokračovat bude přes Brno, Břeclav a Bratislavu. Vlaky zastaví pro nástup a výstup cestujících také v maďarském Györu a Budapešti. Spojení má být ukončeno koncem září. 

V červnu a září pojedou vlaky třikrát týdně, v červenci a srpnu budou v obou směrech jezdit denně. Z Rijeky budou stejně jako loni zajištěné návazné autobusové spoje do významným letovisek na jadranském pobřeží. Novinkou pak budou návazné autobusové spoje do letovisek Kotor v Černé Hoře a Neum v Bosně a Hercegovině. 

Rozvoz autobusy.
Do Chorvatska dorazilo okolo 500 turistů z Čech a Slovenska.

Vlaky mají být letos o tři vagony delší než loni, což umožní zvýšit kapacitu jednoho spoje na více než 650 cestujících. Ceny jízdenek budou opět začínat na 590 korunách za jednosměrnou jízdenku na sedačce, jízda v lůžkovém kupé vyjde minimálně na 790 korun. Na trase do Splitu pak ceny začínají na 890 korunách za sedačku a na 1090 korunách za cestu ve spacím voze. Servis v ceně jízdenky se od loňska nemění. 

Na mimořádná opatření kvůli koronaviru je společnost podle mluvčího Aleše Ondrůje připravena. „Loni jsme lidem poskytovali veškerou asistenci s vyplňováním speciálních příjezdových formulářů. Posílali jsme je předem e-mailem, aby měli čas je vyplnit, pokud to bylo potřeba pomohl palubní personál ve vlaku. Stejně tak jsme připraveni poskytnout maximální asistenci i letos. Případná opatření jsme připraveni řešit aktivně,“ uvedl Ondrůj s tím, že to platí i pro případné testy na covid-19.

„Předpokládáme, že letní sezóna bude možná stejná, jako tomu bylo loni. Pokud by ale platila nějaká nová omezení, jako loňské omezení zastávek ve Slovinsku, pak umožníme jízdenky operativně bez sankcí stornovat,“ dodal Ondrůj. Loni RegioJet pravidelným spojem v obou směrech přepravil 60 tisíc lidí. 

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

P. Janáková To se krásně zase rozveze kovid po ČR... 16:10 18.2.2021
J. Koutský Ne,do Chorvatska ustašovcům 9:29 19.2.2021

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!