22. srpna 2012 9:37, aktualizováno  10:24 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Bouřka zpozdila vlaky z Německa, trať u Drážďan byla zavřená

Výluka podle mluvčí postihla asi 100 spojů, z toho 50 rychlíků.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výluka podle mluvčí postihla asi 100 spojů, z toho 50 rychlíků. | foto: ČTK

DĚČÍN Kvůli silné bouřce nejezdily vlaky mezi Děčínem a Drážďanami. Podle informací Českých drah vypadlo na německé části trati napájení zabezpečovacího zařízení. Provoz byl obnoven alespoň po jedné koleji, vlaky z Německa jsou zpožděné.

"Problém není na české straně. Pět minut před desátou byl obnoven provoz na jedné z kolejí, takže jsou tam tři zpožděné vlaky z Německa. Na našem území bouřky nezpůsobily vůbec nic," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Dva noční vlaky z Amsterodamu a z Curychu mají 150 a 100 minut zpoždění, ranní vlak Eurocity z Berlína, přijede později o 40 minut.

ČTĚTE TAKÉ:

Silná bouře se prohnala také Ústeckým krajem. V úterý večer na několika místech padaly až centimetrové kroupy. Nad ránem podle informací ČMHÚ vydatný déšť krátkodobě zvýšil průtoky na malých tocích, jako je například Jílovský potok na Děčínsku, Přísečnice nebo Chomutovka na Chomutovsku či Flájský potok na Mostecku. Kvůli malému množství vody v korytech ale nikde nevznikly žádné škody a na průtocích větších toků se výkyv téměř neprojevil.

Bouřky celý den

Dříve vydaná výstraha před silnými bouřemi platí pro celou Českou republiku až do dnešního večera. Bouře budou podle meteorologů ojediněle doprovázeny přívalovými srážkami, kroupami a silným větrem.

V některých místech může voda rychle odtékat ze svahů, mohou se rozvodnit malé toky nebo i jindy suchá koryta. Lidé by měli zajistit okna a dveře, případně upevnit volně položené předměty, například zahradní nábytek.

asaAnna Sedláková, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!