10. dubna 2012 13:45 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Vojáci ze Skandinávie budou létat s Travel Servisem

Lertoun Travel Service - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lertoun Travel Service - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

PRAHA Česká letecká společnost Travel Service získala lukrativní zakázku vypsanou Organizací spojených národů. Letouny firmy budou vozit švédské, dánské a norské vojáky na zahraniční mise.

Travel Service má zatím smlouvu na dva roky a vojáky bude vozit hlavně do Afghánistánu. Uvedl to deník E15.

Jde o takzvaný ACMI pronájem, kdy firma posílá své stroje do zahraničí i s posádkou a zajišťuje rovněž údržbu. Travel Servisu na tomto poli dlouhodobě daří, například tuto zimu zamířilo osm českých strojů na službu do Kanady. Nyní se firmě rýsuje pronájem i na Marshallových ostrovech v Tichomoří.

ČTĚTE TAKÉ:

Travel service působí na trhu od roku 1997 a specializuje se převážně na charterové lety. Je lídrem na charterovém trhu i na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl má také v Polsku, kde nově otevřela dceřinou společnost.

Travel Service chce expandovat i na jih Evropy

Podle spolumajitele Travel Servisu Jiřího Šimáně zvažuje firma také Španělsko, konkrétně Baleárské nebo Kanárské ostrovy. "Chtěli bychom tam bázovat letadla. Zřejmě od začátku příštího roku, definitivní rozhodnutí padne ve druhé polovině roku," řekl Šimáně.

Skupině Travel Service podle deníku klesl za loňský rok zisk na zhruba 40 milionů korun z 95 milionů korun v roce 2010. Letadla Travel Service přistávají na více než 250 letištích čtyř kontinentů.

Lidovky.cz, ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.