2. června 2012 14:40 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Volkswagen posiluje svou pozici v Číně. Změna čeká i Škodovku

Čínský trh je v hledáčku koncernu Volkswagen | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čínský trh je v hledáčku koncernu Volkswagen | foto: ČTK

STUTTGART Největší evropská automobilka Volkswagen zřídila v představenstvu koncernu nový post pro Čínu, kterou podnik považuje za nejvýznamnější samostatný trh. Čínské záležitosti bude mít na starosti Jochem Heizmann.

Informaci v sobotu oznámil šéf Volkswagenu Martin Winterkorn. Očekávaná rozsáhlá reorganizace se týká i mladoboleslavské Škody, dosavadního šéfa vývoje Eckharda Scholze nahradil Frank Welsch.

Chceme být největší, ozývá se z Volkswagenu
"Naše společnost rostla silně a v posledních letech se stala více mezinárodní. Tato základní přestavba je tou správnou odpovědí na rostoucí výzvy," prohlásil Winterkorn.

Reorganizace podle něj položí základy pro to, aby si koncern udržel "úspěšný kurz" i v obtížných tržních podmínkách. V pátek se kvůli změnám sešla na mimořádném zasedání ve Stuttgartu dozorčí rada.

Největší výrobce aut na světě

Volkswagen se do roku 2018 chce stát největším výrobcem automobilů na světě. Společnost loni poprvé v historii prodala přes 8 milionů vozů a loni více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 15,8 miliardy eur (395 miliard Kč). Na světovém trhu obsadila druhou příčku za americkým General Motors. Po celém světě zaměstnává přes půl milionu lidí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz