14. července 2011 11:37 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Voňavé autobusy 'posilující imunitu' už nevyjedou

Autobus (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

PRAHA Pražský dopravní podnik nebude pokračovat v projektu voňavých autobusů, který zkoušel v únoru a březnu letošního roku. Podle mluvčí podniku Ilony Vysoudilové je projekt příliš drahý, stál by asi 31 milionů korun ročně. Zkušební provoz byl pro firmu zdarma.

Voňavé autobusy jezdily na lince 125, která spojuje Jižní Město se smíchovským nádražím. V pěti vozech mohli lidé cítit "zimní vůni", která se šířila pomocí ventilace. Podle podniku se jednalo o přírodní vůni, která neobsahovala žádné chemické složky a byla určená k posílení imunity.

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) chtěl tímto projektem zpříjemnit lidem cestování.

V anketě na internetových stránkách DPP, kterou podnik k tomuto projektu zorganizoval, vůni v autobusech hodnotilo podle Vysoudilové kladně více než 60 procent hlasujících. Celkem v anketě hlasovalo 1668 lidí. "I ohlasy od řidičů autobusů byly pozitivní a řidiči neměli ani žádné přímé negativní ohlasy od cestujících," poznamenala Vysoudilová.

Přesto podnik v projektu pokračovat nebude. Důvodem jsou vysoké finanční náklady. DPP potřebuje peníze na jiné provozní i investiční záležitosti.

V současnosti DPP zkouší také bezplatné připojení na internet v tramvajích. Připojení v jedné modernizované soupravě KT8N2 zprovoznil DPP, v dalších třech soupravách ForCity (15T) internet zkušebně zavedl výrobce tramvají Škoda Transportation.

ČTĚTE TAKÉ:


Lidovky.cz, ČTK