13. září 2011 15:50 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

VW představil up!, bratra chystané Škody

Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu poprvé předvedl nový mini model up! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu poprvé předvedl nový mini model up! | foto: ČTK

FRANKFURT NAD MOHANEM/PRAHA Koncern Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu poprvé předvedl nový mini model up!, který se má vyrábět spolu s novou nejmenší Škodou v závodu VW v Bratislavě. Automobilka nový vůz doprovodila šesti studiemi, které naznačují budoucí vývoj nové modelové řady.

Firma to dnes oznámila na tiskové konferenci. Studie představily up! jako terénní nebo plážové vozítko, městský vůz či dálniční závoďák. K vidění je i varianta na zemní plyn nebo elektromobil.

ČTĚTE TAKÉ:

Volkswagen také ukázal studii jednomístného elektromobilu pro světová velkoměsta pod označením NILS. Auto má hliníkovou karosérii s prostorovým rámem, křídlové dveře a volně stojící kola.

Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu poprvé předvedl nový mini model up!

"NILS je ve skutečnosti vozidlem, které předjímá budoucnost. Působí dojmem, jako by se do naší současnosti přemístil časem z roku 2030. V této studii splývá ekologie, design a životní styl do nové aliance. Volkswagen vytvořil elektromobil kategorie high-tech, ale s velmi realistickou koncepcí," uvedl člen představenstva odpovědný za vývoj značky Volkswagen Ulrich Hackenberg.

Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu poprvé předvedl nový mini model up!

Pro sportovně založené zákazníky VW představil koncept nejsportovnějšího Brouka všech dob Beetle R Concept, od konce roku by se mělo na silnicích objevit i sportovní Polo R-Line a příští rok také Tiguan R-Line.

Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu poprvé předvedl nový mini model up!
ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.