6. července 2012 21:11 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Němci zrušili přes sto letů, porouchal se jim radar

Letiště Mnichov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Mnichov | foto: wikipedia.org

MNICHOV/PRAHA Výpadek radarového systému ochromil leteckou dopravu nad Německem. Problémy byly v Bavorsku či Sasku. V Mnichově bylo podle agentury DPA zrušeno přes 100 letů. Technické potíže v řízení letového provozu nad Německem se odrazily i na zpoždění několika spojů směřujících do České republiky.

Mnichovské letiště, které je druhé největší v Německu, dnes odpoledne na dvě hodiny takřka utichlo. Stroje nesměly startovat ani přistávat a byly odkláněny jinam. Dotklo se to tisícovek turistů i byznysmenů. Mnoho letů bylo zpožděno. Situace se postupně začala normalizovat až pozdě odpoledne.

ČTĚTE TAKÉ:


Částečně uzavřen byl vzdušný prostor nad Bavorskem, Saskem a Saskem-Anhaltskem. Dopady měly potíže i na mezinárodní lety. "Žádný let sice zrušen nebyl, ale například na lince mezi Mnichovem a Prahou dosáhla doba zpoždění jednotlivých letů až čtyř hodin," řekla mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

Letadlo Lufthansy, které původně mělo na ruzyňském letišti dosednout v 16:40, podle informací na stránkách pražského letiště přistálo deset minut před osmou. Podobně zpožděný přílet měl údajně i následující spoj s pravidelným příletem 20:15. Ostatní linky směřující přes Německo byly podle Krejčí zpožděny o desítky minut.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!