16. června 2011 9:51 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Výpravčí mnohde blokují i připravené opravy tratí

K výpravčím přibyde na české železnici i strojvůdkyně (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy K výpravčím přibyde na české železnici i strojvůdkyně (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Správa železniční dopravní cesty využije dnešní 24hodinovou stávku dopravních odborů k opravám tratí a zkrácení plánovaných výluk. Ze 71 naplánovaných výluk uskuteční 50 až 70 procent. Sdělil to mluvčí SŽDC Pavel Halla.

"Záleží na tom, jak nám vyjdou výpravčí v jednotlivých stanicích vstříc. Někde se nám stalo, že se výpravčí připojili ke stávce a opravu bez jejich součinnosti nebylo možné uskutečnit," uvedl Halla. Část výluk ale mohla správa uskutečnit i bez výpravčích.

ČTĚTE TAKÉ:

Proti dřívějšímu vyjádření ministra dopravy Radka Šmerdy, že SŽDC stávku využije k rozsáhlejším opravám, se nakonec podnik pustil jen do prací, které již dříve na dnešek plánoval. Část z nich ale bude moci díky zastavenému provozu a volným kolejím ukončit v kratším čase.

SŽDC má zároveň nachystaný harmonogram úkonů pro navrácení provozu na železnici po ukončení stávky. S kontrolou koridorů a hlavních tratí by měli pracovníci správy začít zhruba tři hodiny před půlnocí.

Celodenní stávka dopravních odborů proti vládním reformám zastavila veškerý osobní i nákladní provoz na dráze. Vlaky přestaly vyjíždět krátce po půlnoci. Nádraží po celém Česku se, až na pár zahraničních cestujících, vylidnila.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
PŘÍPRAVÁŘ - STAVEBNICTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj