1. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Wizzair otočil. Pasažéry, které nechal v Barceloně, odškodní

Aerolinky Wizzair | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aerolinky Wizzair | foto: Wizzair

PRAHA Nejdříve o vrácení peněz nechtěla ani slyšet. Teď se společnost Wizzair rozhodla, že cestující, které bez pomoci nechala na letišti katalánské metropole, odškodní. Ke kroku se rozhoupala až po tom, co o případu informoval server Lidovky.cz.

V lednu posádka letounu Wizzair nechala asi 180 cestujících vystoupit z letadla, neposkytla jim žádné informace ani možnost přebookovat letenky z katalánské metropole do Prahy. Zoufalí lidé se tak museli složitě vracet přes jiná letiště, nebo si ze svého koupit nové letenky.

ČTĚTE TAKÉ:


V Česku jim firma nečekané výdaje odmítla zaplatit s tím, že neletěli kvůli poruše letadla. "To je podle společnosti Wizzair dle evropské regulatoriky jednoznačně okolnost způsobená výjimečnými důvody, kterým nebylo možné zabránit a v jejímž případě nevzniká nárok na kompenzaci," vysvětluje mediální zástupkyně Wizzair pro Česko Jana Martinková.

Kam se obrátit?

Pokud chcete nárokovat odškodné, kontaktujte Wizzair prostřednictvím reklamačního formuláře,  nebo přímo na adrese customerrelations.WAW@wizzair.com

Jedna z pasažérek se však s vysvětlením firmy nesmířila a obrátila se na server Lidovky.cz, který se o případ začal blíže zajímat. A dopravce najednou změnil názor. "Přestože jde o mezní případ, rozhodli jsme se po důkladném zvážení změnit stanovisko týkající se kompenzace a všechny žádosti, které jsme obdrželi prostřednictvím standardních zákaznických kanálů, budou dle tohoto rozhodnutí vyřízeny," uvedla mluvčí.

Firma se už s poškozenými zákazníky začala domlouvat. "Všem cestujícím vracejí finanční kompenzaci 250 euro plus náhradu letenky za zrušený let," vypočítává jedna z poškozených. O dobrých úmyslech společnosti si iluze nedělá. "Kdybych danou věc nemedializovala, domnívám se, že mimosoudní cestou by nikdo z cestujících nic nedostal," dodává lakonicky.

ogoOndřej Golis

Najdete na Lidovky.cz