21. července 2017 14:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Musk propojí New York a Washington Hyperloopem. Lidi přepraví za 29 minut

Kapsle společnosti Hyperloop One testovaná v současnosti na západním pobřeží USA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapsle společnosti Hyperloop One testovaná v současnosti na západním pobřeží USA. | foto: Reuters

NEW YORK  „Mám ústní schválení od vlády k vybudování Hyperloopu mezi Washingtonem a New Yorkem,“ uvedl vizionář Elon Musk ve čtvrtek na Twitteru. Trasu mezi New Yorkem a Washingtonem tak pravděpodobně spojí podzemní dopravní systém pracující na bázi podtlaku, kapsle s pasažery urazí 370 kilometrů za 29 minut, avizoval Musk a dodal, že jedná o vybudování dalších tras.

Autem trvá cesta z Washingtonu do New Yorku něco málo přes čtyři hodiny. Vizionář Elon Musk, kterému patří známá automobilka Tesla, slibuje, že Hyperloop zvládne tuto trasu urazit za 29 minut. Zastavovat by měl také Baltimoru a Philadelphii.

20.července 2017 v 17:09, příspěvek archivován: 21.července 2017 v 11:29

Just received verbal govt approval for The Boring Company to build an underground NY-Phil-Balt-DC Hyperloop. NY-DC in 29 mins.

Hyperloop je pokrokový dopravní prostředek pro přepravu osob složený z kapslí, které se pohybují v podzemním tunelu ve vakuu. Využívá technologie magnetické levitace. Podle Muska by mohly kapsle dosahovat rychlosti až 1200 km/h.

„Obdržel jsem ústní schválení od vlády k vybudování Hyperloopu mezi...
Není žádným tajemstvím, že Musk vede rozhovory o Hyperloopu s představiteli...

Blíže ovšem neupřesnil, od koho The Boring Company ústní povolení obdržela. Ale řekl, že společnost vybuduje podzemní tunel, který města propojí.

Představitelé měst New York a Philadelphia uvedli, že Musk je s projektem Hyperloop nekontaktoval.

„Dosud jsme s Elonem Muskem vedli slibné konverzace, zavázali jsme se k transformačním projektům v oblasti infrastruktury a věříme, že jedny z nejlepších řešení často pocházejí z vynalézavosti a úsilí soukromého sektoru,“ uvedlo ministerstvo dopravy pro Business Insider

Není žádným tajemstvím, že Musk vede rozhovory o Hyperloopu s představiteli rýzných měst například s Los Angeles.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!