14. listopadu 2013 11:46 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Z Prahy do Bratislavy letecky. ČSA obnoví přímou linku

Letoun ATR-72 společnosti ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun ATR-72 společnosti ČSA. | foto: Wikipedie.cz

BRATISLAVA České aerolinie (ČSA) v prosinci po více než dvou letech obnoví lety z Prahy do Bratislavy. Dopravce ze začátku nabídne šest zpátečních spojů týdně, od března příštího roku bude mezi oběma metropolemi provozovat s výjimkou soboty dva lety denně. Po příletu do Bratislavy budou stroje ČSA pokračovat v letu na nové lince ze slovenské metropole do Košic.

"ČSA je pro nás dlouholetým partnerem a jsme rádi, že tuto linku provozují právě ony. Věříme, že se spolupráce s nimi bude rozvíjet i ohledně dalších destinací," uvedl šéf bratislavského letiště Ivan Trhlík.

Spoje z Prahy do Bratislavy ČSA obnoví 11. prosince, na lety nasadí vrtulové stroje ATR. Na lince budou aerolinky provozovat po dvou zpátečních linkách v pondělí, ve středu a v pátek. Nabídku letů rozšíří na jaře příštího roku. ČSA současně zavedou letecké spojení mezi Bratislavou a Košicemi, na které nasadí stroje z obnovené mezinárodní linky.

"Slovensko je pro České aerolinie tradiční a přirozený trh, na kterém bychom chtěli být v budoucnu aktivnější. V současnosti můžeme cestujícím na Slovensku nabídnout produkty, po nichž se poptávka zvyšuje, ale které na trhu chybějí. To je hlavní důvod otevření nových spojení Českých aerolinií na Slovensku," doplnil v tiskové zprávě výkonný ředitel ČSA pro obchod a marketing Josef Sinčák.

Bratislavské letiště M.R. Štefánika je dlouhodobě ve stínu blízkého vídeňského letiště, které využívá i mnoha Slováků. Bratislava nemá přímé letecké spojení s řadou metropolí.

ČSA přestaly létat mezi Prahou a Bratislavou v létě roku 2011. Aerolinky tehdy nabízely přímé spojení z Bratislavy do šesti destinací, tyto lety ovšem v témže roce zrušily.

Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?