Pondělí 12. dubna 2021svátek má Julius 10 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Z Prahy do Drážďan za 50 minut. Němci chtějí obří tunel, začne za Ústím

Němci navrhují na zvažované vysokorychlostní trase z Prahy do Drážďan postavit jeden z nejdelších tunelů v Evropě. Cesta mezi oběma městy by tak mohla trvat pouhých padesát minut. Vyplývá to z návrhu studie saského ministerstva, na kterém se podíleli také Češi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Dvořák 23.3.2016 23:04

Ne migranti, ale kopání tunelu na české straně bude konec UNIE. Do díla určitě nastoupí Řebíčkova parta a Bruselu tak pustí žilou, že se z toho jen tak nevzpamatuje. Rytig mezitím nechá natisknout jízdenky a UNIE jde k ledu. Bankrot.

P. Ritter 7.2.2016 8:29

Jestli ten tunel budou kopat odborníci podobní jako ti z Metrostavu, tak ten tunel bude sice hotový za 3x delší dobu než bylo v plánu, ale zato bude stát 5x tolik a věčně se v něm bude hromadit krápníky a voda, aby tyto "drobné nedostatky" bylo možno neustále opravovat.

J. Novák 7.2.2016 9:24

Ale to přeci není problém jen problém tunelu Blanka. Když čtu vaše bláboly, tak mě napadá další paralela, a sice tzv. Eurotunel (viz třeba tady http://www.radynacestu.cz/magazin/eurotunel/) A nemyslím si, že by na stavbě Eurotunelu nějak participoval Metrostav. Možná ale máte jiné informace.

P. Ritter 7.2.2016 11:20

Když čtu vaše bláboly, tak mně napadá, jestli jste zcela duševně zdráv. Porovnávat Blanku v délce 5.5 km v městských podmínkách s Eurotunelem v délce 50 km, z toho 38 km 45 metrů pod mořem může opravdu jen komunista vychovaný Rudým právem.

Blanka se začala budovat v roce 2006 a měla být hotová za 5 let v roce 2011. Zřejmě se ale neprovedl ani řádný geologický průzkum za ty miliardy, co Blanka stála a proto se Blanka během budování 3x !!!! propadla!!! I proto byla Blanka uvedena do provozu až v roce 2015, tedy za 9 let od zahájení výstavby a ani po slavnostním zahájení provozu není Blanka v pořádku a provázejí ji problémy včetně těch bizarních, jako jsou velké krápníky v tunelu, vlhkost a věčně poruchová signalizace.

Neslyšel jsem, že by v Eurotunelu nepočítali s vlhkostí a že by tam použili nevhodné kabely a ani je neizolovali proti vlhkosti.

Výstavba Blanky trvala 9 let, nesrovnatelně náročnější Eurotunel potřeboval 7 let a není to věčně churavějící stavba jako Blanka.

J. Novák 7.2.2016 11:35

A v penězích je to jak, Ritter? Jen tak bokem, Ritter, Eurotunelem jezdí "jen" vlaky, ač to původně bylo plánováno tak nějak jinak. Proč asi, co? Ale je mi to jasné. Co je v Česku, je špatně, co je jinde, je geniální.

P. Ritter 7.2.2016 11:40

Blanka - 43 miliard CZK, Eurotunel - 10,2 GBP, což v přepočtu necelých 36 miliard CZK.

Pokud se týká vašeho tvrzení, že se v Eurotunelu jezdí jen vlaky, tak to taky není pravda.

"Denně tunel přepraví průměrně 400 vlaků s 50 000 cestujícími, 6 000 auty a 54 000 tuny nákladu."

Vždyť vy jste ani nečetl článek, na který jste mi poslal odkaz! Přečtěte si ho ještě jednou!

.

http://www.radynacestu.cz/magazin/eurotunel

P. Ritter 7.2.2016 11:43

oprava - samozřejmě mělo být "10,2 miliard GBP".

J. Novák 8.2.2016 4:31

A kruci! takže vy kupujete libru za cca 3,6 Kč? Můžete mi říci, kde? Já bych si je tam také šel nakoupit! Ten článek jsem samozřejmě četl a i z něho je jasné, že auta jsou přepravována na železničních vagonech. Co jste na tom nepochopil? Ovšem co jsem pochopil je to, že vy máte velký problém s matematikou.

P. Ritter 7.2.2016 11:34

P.S: - cena Blanky je cca 43 miliard CZK

"Oproti zpočátku očekávaným nákladům na výstavbu ve výši 21 miliard Kč má konečná cena dosáhnout výše cca 43 miliard korun "

.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tunelový_komplex_Blanka

.

"Celkově vyšla stavba tunelu na 10 miliard liber. Tato částka byla díky zpožděnému zahájení pravidelné dopravy navýšena o dalších 230 milionů liber."

.

http://www.radynacestu.cz/magazin/eurotunel

.

P. Ritter 7.2.2016 11:35

P.S. - Směnný kurs britské libry (GBP) k české koruně (CZK) je cca 35 CZK za 1GBP.

Eurotunel je tedy VÝRAZNĚ LEVNĚJŠÍ než Blanka, přičemž Eurotunel je skoro 10x delší v celkové délce a 7x delší v délce pod mořem.

Jak to vysvětlíte?

S. Melichar 26.1.2016 21:38

A kdo to bude kopat? Teda ne, že by teď měli germáni nouzi o lidi, ale při té jejich vysoké vzdělanosti... Těžko nutit inženýry a doktory ke krumpáči. No, možná nějaký přitroublý našinec zaskočí a helfne jim s tím.

F. Lesniak 21.1.2016 7:42

Na obří tunely jsme specialisté.

J. Novák 21.1.2016 6:09

Němci si to představují jako Hurvínek válku. Oni, když občan v čáře plánované trasy veřejné komunikace "zlobí" a brání vykoupení, jsou s ním velice rychle hotovi, protože mu pozemky ve velmikrátké době vyvlastní. U nás je ovšem takový problém na mnohaletá jednání. Nu, vzpomeňme třeba příklad nejkřiklavější, a to tu drdolatou "tchýni" Havránkovou. Tam se s ní stát musel s. át nějakých 17 let! A to by ji Němci nejspíš už dávno "utratili".

P. Ritter 7.2.2016 8:26

Tak Němci mohou za neschopnost českého státu? Ta je ta vaše komunistická zemanovsko-putinovská posedlost vidět všude "vnitřní nepřítele" ("pražská kavárna") a a "vnější nepřítele" (všechny země světa kromě Ruska), kteří se účastní zločinného spiknutí proti České republice.

V jistém stádiu té posedlosti se už ani nedá léčit.

J. Novák 7.2.2016 9:15

To jste ovšem naprosto mimo, protože opak je pravdou. Osobně se domnívám, že největším vnitřním nepřítelem je v ČR tzv. obyčejný občan, který v zásadě je vždy proti všemu. tedy samozřejmě ten občan, který řve. Většina normálních občanů má většinu pseudoproblémů tzv. na háku, protože je historií poučena. A vnější nepřítel? O žádném v současné době nevím. Pokud se týká příkladu, který jsem dal ve svém příspěvku, vůbec nevím, jak jste dospěl k názoru, že bych SRN považoval za jakéhosi vašeho vnějšího nepřítele. Rusko si posuzovat netroufnu, protože jsem tam nikdy nebyl, takže nemám žádnou osobní zkušenost. Na rozdíl od většiny evropských zemí a třeba i států severní Ameriky.

P. Ritter 7.2.2016 11:23

Ano, vy si všechno představujete jako Hurvínek válku.

Samozřejmě, že si netroufnete posuzovat Rusko, vždyť jste zavilý rusomilný putinovec a autocenzura vám brání v tak podezřelé činnosti, jakou je posuzování Ruska. Co kdybyste dospěl k nějakým podvratným názorům na Rusko?

J. Novák 7.2.2016 11:32

Ritter, koukám, že jsi schopen překroutit naprosto všechno, co kdo napíše. Hele, že tys dělal poradce takovým šmejdům, jako Topolánek a Nečas? Nebo jsi dokonce honil pindíka Dalíkovi? To by ti přesně odpovídalo.

P. Ritter 7.2.2016 11:42

Teď jste se moc nepředvedl. Asi už intelektuálně slábnete.


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...