Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Václavské náměstí 11 dní neuvidí tramvaje. Oprava zastavila provoz mezi Lazarskou a Jindřišskou

Od čtvrtka z Lazarské nepojedou tramvaje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Od čtvrtka z Lazarské nepojedou tramvaje. | foto: Twitter/PIDoficialni

Praha  Na 11 dní se od čtvrtečního rána přeruší tramvajová doprava v centru Prahy mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská. Vytížený úsek, kterým nyní projíždí sedm denních a většina nočních linek, uzavře oprava trati na křižovatce Lazarské a Spálené ulice. Tramvaje budou odkloněny, mezi Florencí a Karlovým náměstím budou jezdit autobusy.

Nynější výluka předchází opravám trati ve směru ke Karlovu náměstí a také k Národnímu divadlu a Újezdu. Právě úsek od Lazarské k Újezdu musel být v polovině září na několik dní uzavřen kvůli poškození kolejnic.

Odkloněny budou tramvajové linky 3, 5, 6, 9, 14 a 24, změna postihne také trasy historické linky číslo 41 a nočních linek. Ze Žižkova přes Masarykovo nádraží do Kobylis bude jezdit náhradní linka 39. Dočasná noční tramvaj 65 propojí přes Hlavní nádraží a Strossmayerovo náměstí Kobylisy se Špejcharem, další noční linka 68 pojede v trase Spojovací, Náměstí republiky a Strossmayerovo náměstí k Výstavišti.

16.října 2018 v 14:57, příspěvek archivován: 18.října 2018 v 08:24

‼️ Od čtvrtka 18. 10. do pondělí 29. 10. bude přerušen provoz TRAM v úseku Lazarská - Jindřišská. Týká mnoha denních i nočních linek. ➡️ Vyhledávače spojení mají vždy aktuální výlukové jízdní řády ➡️ Ve ČT a PÁ budou v centru informátoři Více na https://t.co/jnxdXpk94H https://t.co/Iz01o5R4fG

Na trase Florenc - Masarykovo nádraží - Jindřišská - Václavské náměstí - Karlovo náměstí bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová linka X3 a v nočním X92. Centrální přestupní bod pro noční tramvaje v Lazarské se po dobu výluky přesune na zastávek Karlovo náměstí a Novoměstská radnice. Přehled změn v provozu je na webu pražského dopravního podniku.

18.října 2018 v 07:35, příspěvek archivován: 18.října 2018 v 08:05

Dobré ráno, dnes začíná desetidenní výluka Lazarská - Jindřišská. Dejte pozor na změny tras linek tramvají. Dostanete-li se do nesnází, rádi Vám pomohou informátoři v reflexních vestách v okolí zasažených zastávek. https://t.co/FWc8kwihYD

V prvních dvou dnech výluky budou cestující o změnách informovat pracovníci dopravního podniku v reflexních vestách. Podnik také v oblasti rozmístí informační tabule. Do normálního provozu se tramvaje mezi Lazarskou a Jindřišskou vrátí v pondělí 29. října.

Trať mezi Jidřišskou a Lazarskou je zásadním pražským tramvajovým koridorem, pro který neexistuje alternativa. Objízdnou trasu by v budoucnu měla nabídnout plánovaná nová tramvajová trať od Vinohradské k budově hlavního nádraží a dále do Bolzanovy ulice.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.