23. prosince 2009 11:51 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Z Ruzyně se bude létat do Dubaje bez přestupů, s luxusními Emirates

Letadlo dubajských aerolinek Emirates | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo dubajských aerolinek Emirates | foto: Reprofoto

PRAHA Z pražského ruzyňského letiště začne od poloviny příštího roku létat přímá linka do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Každodenní spoj bude provozovat společnost Emirates.

ČTK to dnes řekla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. "Novou dálkovou linku otevíráme po téměř 2,5letém vyjednávání. Cestujícím tak nabídneme nejen nejrychlejší spojení do Asie, ale i pro cestování na australský kontinent," uvedla Krejčí.

Emirates na linku nasadí Airbus A 330 s kapacitou 278 míst. Let potrvá šest hodin. "Očekáváme, že novou linku využije až 100.000 cestujících ročně," dodala mluvčí.

Letadlo dubajských aerolinek Emirates

Přímé spojení do Dubaje je osmou dálkovou linkou, kterou bude Letiště Praha v příští letní sezóně nabízet. Vedle spojů do New Yorku a korejského Soulu letadla z Prahy létají hlavně do republik bývalého sovětského svazu. V létě by se mělo znovu objevit přímé spojení do americké Atlanty.

Letištěm letos za 11 měsíců prošlo 11 milionů lidí, tedy o necelých devět procent méně než loni. Největším dopravcem na letišti jsou České aerolinie.

ČTK