16. května 2014 16:39 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Z vedení ŘSD odešel jeden z jeho ředitelů. Kvůli podezření z korupce

Ředitelství silnic a dálnic (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitelství silnic a dálnic (ilustrační foto). | foto: MAFRA - Karel Pešek

PRAHA Z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odešel ředitel majetkové správy a údržby Zdeněk Mařík. Na funkci rezignoval po dohodě s generálním ředitelem Janem Kubišem do doby, než se prošetří okolnosti spojené se spornou zakázkou společnosti Siling, uvedlo v tiskové zprávě ŘSD.

Siling se během Maříkova působení u chomutovské správy silnic měla podílet na provozu systému mapování nutných oprav (Dikos), který podle pozdější kontroly ŘSD mohl fungovat pro účelové rozdělování veřejných zakázek mezi vybranými firmami.

ČTĚTE TAKÉ

Maříka, který z ředitelství silnic již jednou dobrovolně odešel v roce 2011, přivedl zpět krátce po svém dubnovém jmenování současný šéf ŘSD Kubiš. Ten po svém příchodu obměnil většinu pražského vedení této státní příspěvkové organizace. Mařík před opětovným příchodem do vrcholného vedení ŘSD působil jako samostatný dopravní inženýr právě u společnosti Siling.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
FRONTEND DEVELOPER WEBOVÝCH APLIKACÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 40 000 - 70 000 Kč