27. srpna 2012 11:49 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Uzavírka dálnice D1 u Brna komplikuje dopravu, za týden přibude další

Dálnice D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice D1. | foto: Igor Šefr ČTK

BRNO Dopravu na dálnici D1 zkomplikují v září a v říjnu dvě uzavírky v okolí Brna. Začíná totiž rekonstrukce úseku mezi sjezdy na Slavkov a na Rousínov ve směru na Vyškov.

Příští pondělí se uzavře část dálnice ve směru na Prahu mezi 194. a 199. kilometrem, uvedla pracovnice Ředitelství silnic a dálnic Pavla Polláková z Oddělení opravy dálnic Morava.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve směru na Vyškov se dálnice zavře mezi 211. a 215. kilometrem, doprava bude svedena obousměrně do pruhu na Prahu. "Oprava má skončit 31. října," sdělila Polláková. Cena zakázky je 48,5 milionu korun, přitom původní zadání znělo za 100 milionů. Jde o nejvýraznější snížení ceny v zakázkách Ředitelství silnic a dálnic v posledních třech měsících.

Úsek D1 na jih od Brna bude částečně omezen od pondělí 3.září, oprava potrvá do 26. října. Zde bude pouze zúžen opravovaný pruh na Prahu, pruh na Vyškov zůstane normálně průjezdný. "Uzavře se však sjezd na Brno-centrum a také se bude opravovat připojovací pruh na D2 kolem prodejny IKEA," doplnila Polláková. Stavět se mělo původně už v červenci, zahájení však oddálilo odvolání jedné z firem, která ve výběrovém řízení neuspěla. Cena zakázky je 86,5 milionu korun.

Vizualizace opravy dálnice D1

Vizualizace opravy dálnice D1

Příští rok se má soutěžit o opravu téhož úseku v opačném směru na Vyškov, zároveň je v roce 2013 v plánu oprava povrchu mezi 220. až 225. kilometrem ve směru na Vyškov za 32 milionů korun. Ve zmíněných případech se jedná pouze o dílčí opravy, nikoliv o velkou modernizaci D1, kterou vyhlásilo ministerstvo dopravy. Letos dodavatelé soutěžili o prvních pět úseků, první stavby by se měly rozjet v říjnu či listopadu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz