17. září 2012 7:30 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na panáka na kuráž zapomeňte. Prohibice dorazila i na paluby letadel

Letadlo ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA. | foto: Lidové noviny

PRAHA Chuť na tvrdý alkohol si musejí zajít i cestující na českých letištích, za odbavovací kontrolu je totiž zakázáno si brát vlastní nápoje a v bezcelní zóně se na jejich prodej vztahuje částečná prohibice. Zahnat strach z létání panákem si nemohou ani pasažéři českých leteckých společností.

Zóna za pasovou kontrolou je chápána stále jako území České republiky a částečná prohibice se tak vztahuje i na tyto prostory. Dříve zakoupený alkohol si cestující mohou ze země odvést bez problémů, posilnit se před cestou skleničkou něčeho silnějšího nebo si v bezcelních obchodech zakoupit suvenýr už ale možné není.

„Nad 20 procent alkoholu se lihoviny neprodávají, nenalévají a v obchodech jsou informace v několika jazykových mutacích, že se jedná o reakci na opatření ministerstva. Podle mluvčí cestující omezení respektují a většinou chápou,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí letiště Eva Krejčí.

ČTĚTE TAKÉ:

Podávání tvrdého alkoholu na palubě letadel pozastavil také národní letecký dopravce. Stejné opatření přijal i konkurenční Travel Service.

„Na základě nejnovějšího opatření ministerstva zdravotnictví pozastavují oba dopravci Českého aeroholdingu, tedy České aerolinie a Holidays Czech Airlines, servírování i doplňkový prodej tvrdého alkoholu na palubách svých letadel,“ sdělila serveru Lidovky.cz tisková mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Během letu je možné dát si víno či pivo, nikoliv však tvrdý alkohol nad 20 procent, dodala mluvčí.

mevMartin Nevyhoštěný

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!