31. července 2009 14:38 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Žadatelé o kanadská víza se do Vídně svezou pendolinem levněji

Pendolino - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pendolino - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PRAHA České dráhy zavedou na srpen levnější tarif na pendolino do Vídně, který budou moci využít pouze žadatelé o kanadská víza.

Nákup ale bude mít řadu omezení. Zpáteční jízdenky budou stát 914 korun, celkem jich dráhy nabídnou 20 denně. Bude je možné koupit výhradně v internetovém obchodě ČD nebo po telefonu, a to v období od 3. srpna do konce prázdnin na každý všední den.

Zpáteční jízdenky 2. třídy do Vídně

Plnocenná bez slev                                                             2374 Kč
Se zákaznickou kartou                                                        1683 Kč
eTiket                                                                                    992 Kč
eTiket Víza                                                                            914 Kč

Jízdenka bude platit pouze jeden den pro druhou třídu, přičemž nákup se musí uskutečnit nejpozději tři dny před odjezdem. Cestující pojedou ranním pendolinem s odjezdem z Prahy v 5:57 a příjezdem do Vídně v 10:02. Zpátky budou muset využít pendolino, které odjíždí z Vídně v 15:58 hodin a do Prahy přijíždí ve 20:01.

Na zpáteční cestě bude nutné se prokázat razítkem kanadské ambasády s příslušným datem. "Cestujícím doporučujeme, aby si nechali potvrdit jízdenku již při podávání žádosti dopoledne, aby vízové oddělení vědělo, že tito žadatelé musí stihnout vlak s odjezdem v 15:58," uvedl mluvčí kanadské ambasády v Praze Michael Vlček.

Kanada zavedla víza pro Čechy od 14. července především kvůli množství žadatelů o azyl z řad českých Romů. Víza v mnoha ohledech zkomplikovala život cestovním kancelářím, prodejcům letenek i individuálním cestovatelům.

ČTK, Lidovky.cz