2. srpna 2016 15:56 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zajištění autobusové dopravy zadá Hradecký kraj firmám bez otevřené soutěže

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Daimler

HRADEC KRÁLOVÉ Královéhradecký kraj zadá zajištění dotované linkové autobusové dopravy od 1. ledna 2017 bez otevřené soutěže takzvaným jednacím řízením bez uveřejnění (JŘBU). Pro uzavření smlouvy kraj již oslovil 13 stávajících dopravců, oznámila mluvčí hejtmanství Martina Götzová.

Kraj se tak rozhodl poté, co antimonopolní úřad letos na jaře, zatím nepravomocně, zrušil řádný šestimiliardový tendr kraje na nové dopravce pro roky 2017 až 2026. Opoziční KDU-ČSL způsob zadání kritizuje.

Formu jednacího řízení bez uveřejnění kraj podle mluvčí zvolil kvůli časové tísni a krajní naléhavosti případu. Zvolený postup je podle kraje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, který pro takovýto případ umožňuje použití JŘBÚ. Vybrané firmy zajistí dopravu do doby, než ji budou dělat dopravci vybraní ve standardním zadávacím řízení.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...