11. února 2014 10:25 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Žákův šéf ŘSD skončil už po čtyřech měsících. Prachař ho odvolal

Zdeněk Žák (vlevo) pověřil Pavla Kočicu vedením ŘSD. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Žák (vlevo) pověřil Pavla Kočicu vedením ŘSD. | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) odvolal generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Pavla Kočicu. Řízením organizace pověřil šéfa výstavby Jiřího Mayera.

Kočica ve funkci vydržel pouze čtyři měsíce. V říjnu ho jmenoval šéfem ŘSD ministr dopravy bez důvěry Zdeněk Žák. Kromě Kočici by z vedení organizace měli odejít šéf interního auditu Vladimír Měšťan a ředitel kanceláře generálního ředitele Jiří Bezrouk.

Změna na postu šéfa ředitelství silnic přichází pouhý den poté, co na ŘSD začal personální audit, který do podřízené organizace poslal ministr Prachař. Ten se podle informací ČTK zúčastnil dnešní ranní porady vedení, kde personální změny oznámil.

Odvolání Kočici avizoval současný šéf dopravního resortu ještě před svým jmenováním do funkce. Zároveň s tím uvedl, že je ochoten na ŘSD vzít zpět odvolanou šéfku úseku kontroly kvality staveb Miloslavu Pošvářovou, kterou krátce před jmenováním nové vlády odvolal právě Kočica.

Hledá se nové vedení

Mayer by měl Ředitelství silnic a dálnic řídit jen dočasně po dobu auditu. Ten by podle dřívějšího vyjádření Prachaře měl vybrat definitivní vedení organizace. Odvolání Bezrouka a Měšťana, které podle informací ČTK Prachař prosazuje, je v pravomoci nově pověřeného ředitele.

Minstr dopravy totiž rozhoduje pouze o obsazení pozice generálního ředitele . Pravomoc jmenovat šéfy jednotlivých úseků potom oficiálně náleží řediteli ŘSD.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz