1. srpna 2013 12:28, aktualizováno  15:42 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Žaluda přišel o poslední funkci. Hledá se nový šéf ztrátového ČD Cargo

Generální ředitel Českých dráh Petr Žaluda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel Českých dráh Petr Žaluda | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Vedení Českých drah zbavilo bývalého šéfa Petra Žaludu poslední funkce. Valná hromada ČD Cargo jej ve středu odvolala z pozice předsedy představenstva ČD Cargo a na volné místo v představenstvu jmenovala Pavla Lamacze. Představenstvo dopravce rovněž opustil Zbyšek Waclawik.

Nového předsedu si představenstvo pravděpodobně zvolí na nejbližším zasedání, které se bude konat nejpozději do týdne. Oznámil to mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Lamacz zastával různé pozice související s nákladní dopravou v ČD i v dalších společnostech. Řadu let byl ředitelem odboru nákladní dopravy Českých drah a v ČD Cargo. V poslední době se živil jako nezávislý konzultant v oblasti nákladní dopravy, dodal Šťáhlavský.

ČTĚTE TAKÉ:

A představenstvo společnosti ČD Cargo opustil i další člověk. Po středečním odvolání Petra Žaludy rezignoval také obchodní ředitel firmy Zbyšek Waclawik. Řekl to mluvčí ČD Cargo Zdeněk Větrovec.

Waclawik bude nadále působit ve vrcholovém vedení společnosti, neboť ve funkci obchodního ředitele zůstává. Představenstvo Carga je nyní dvojčlenné. Zůstává v něm finanční ředitel Petr Maj a nově jmenovaný člen Pavel Lamacz.

"Nový člen představenstva pan Lamacz je v rámci představenstva odpovědný za obchod," uvedl Větrovec s tím, že pokud by Waclawik nerezignoval, byla by v rámci představenstva tato funkce zdvojená.

Změnu vedení mateřských Českých drah odstartovalo úterní odvolání představenstva ČD v čele s Žaludou. Následně dozorčí rada jmenovala nové představenstvo, které Žaludu odvolalo i z funkce generálního ředitele.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz